Ten superbohater uratował już ponad 1600 dzieci przed handlem seksualnym

0
442

Tim Ballard, były agent Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, poświęcił swoje życie ratowaniu dzieci przed handlem ludźmi. Jego organizacja non-profit pomogła aresztować ponad 2100 handlarzy ludźmi i uratować z niewoli ponad 3800 dzieci.

Świat jest pięknym miejscem, ale ludzkość ma wiele ciemnych stron. Handel dziećmi w celach seksualnych jest najgorszym z tego, co ludzie robią sobie nawzajem.

Chociaż większość z nas nie chce nawet poruszać tego tematu, rzeczywistość jest taka, że takie straszne rzeczy mają miejsce i wszyscy musimy coś z tym zrobić.

Rzeczy nie zmienią się same, chyba że zrobimy krok w kierunku zmiany, którą chcemy zobaczyć.

Czytaj: Mocne reklamy społecznościowe, które zmuszą Cię do przemyślenia

Pewien człowiek z Utah, oddany i kochający ojciec dziewięcioletnich dzieci, postanowił zrobić wszystko, co w jego mocy, by uratować niewinne dzieci ze szponów chorych ludzkich potworów. Tim Ballard, były agent Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, poświęcił temu swoje życie.

Jego organizacja non-profit, Operation Underground Railroad, ma na celu powstrzymanie handlu dziećmi w celach seksualnych i uratowanie dzieci.

Ten odważny człowiek był początkowo przeszkolony w zakresie zwalczania terroryzmu i broni, a ostatecznie wszedł do świata handlu ludźmi w połowie 2000 roku, kiedy poproszono go o pomoc w uruchomieniu jednostki Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego ds. Przestępstw dziecięcych.

Został tam wyszkolony, by działać pod przykrywką jako seks turysta. Mając w tym czasie sześcioro dzieci, wiedział, że jego praca jest konieczna, chociaż była stresująca i traumatyczna.

Nauczył się „zachowywać jak pedofil lub mówić jak handlarz lub dostawca dziecięcej turystyki seksualnej” i zaczął „infiltrować różne organizacje w okropnych miejscach w Meksyku i Kolumbii”.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Jednak tym, co naprawdę go traumatyzowało, był ogrom okropnego przemysłu:

„Rząd USA nie zdawał sobie sprawy, co mi robi. Zasadniczo niszczyło to moją duszę, nie tylko dlatego, że byłem narażony na różne rzeczy – regularnie kontroluję swój stan u specjalistów zdrowia psychicznego – ale najgorsze było dla mnie to, że tak dużo dzieci jest stale do uratowania”.

Z biegiem czasu Tim zdał sobie sprawę, że mógłby sam pomóc większej liczbie dzieci, gdyby nie ograniczała go jurysdykcja Stanów Zjednoczonych.

Jednak tym, co naprawdę skłoniło go do podjęcia tej decyzji, była historia Gardy’ego, 3-letniego syna haitańskiego pastora Guesno Mardy, który został porwany przez pracownika kościoła i sprzedany handlarzom.

Ballard zrobił wszystko, co w jego mocy, aby znaleźć chłopca, a nawet poleciał z ojcem do USA. Obiecał ojcu, że odnajdzie Gardy’ego.

Jednak miał związane ręce, gdy pracował dla rządu. Jego obietnice wzbudziły w nim niepokój, a jego żona Katherine lub jego „bohaterka”, jak ją nazywa, przekonała go do samodzielnego rozgałęzienia.

W 2013 roku Ballard stworzył organizację Operation Underground Railroad (OUR).

Zespół OUR „składa się z byłych CIA, byłych i obecnych organów ścigania oraz wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy kierują skoordynowanymi działaniami w zakresie identyfikacji i wydobycia”, z których wielu zdecydowało się dołączyć do organizacji non-profit, mimo że musieli zrezygnować z emerytur i bezpieczeństwa pracy.

Obecnie organizacja ma około 25 pełnoetatowych osób pracujących na całym świecie i około 100 wykonawców – lub „zespół skokowy”, czyli osoby ze środowisk policyjnych i wojskowych, które odpowiadają na wezwania do działania na całym świecie.

Zespół najpierw ocenia i bada docelową operację, a następnie opracowuje strategię infiltracji. Następnie zespół podejmuje działania, często pod przykrywką jako potencjalni nabywcy.

Następnie przenoszą się do lokalnych organów ścigania, aby uratować dzieci będące ofiarami handlu ludźmi i zapewnić im jedzenie, schronienie i terapię, aby pomóc im przystosować się po traumie.

Sprawcy operacji są aresztowani, sądzeni i skazani. Podczas pierwszej operacji podjętej w Kartagenie w Kolumbii uratowano dziesiątki dzieci przed grupą handlarzy seksualnymi, w tym byłą popularną kolumbijską miss piękności.

Następnie udali się pod przykrywką na Haiti, do fałszywego sierocińca i uratowali głodujące dzieci, których jeszcze nie sprzedano. Jednak Ballard nie znalazł tam Gardy’ego.

Kiedy poszedł poinformować Guesno, że nie jest w stanie uratować syna, obaj płakali razem, a pastor powiedział coś, co zszokowało Ballarda:

Gdyby mój syn nie został porwany, żadnego z tych dzieciaków byś nie uratował. Jeśli musiałem stracić syna, aby uratować te dzieci, to jest to ciężar, który jestem gotów znieść”.

Obecnie Ballard ma dziewięcioro własnych dzieci i jest całkowicie skoncentrowany na dzieleniu się misją swojej organizacji non-profit.

Organizacja non-profit Ballard, Operation Underground Railroad, pomogła aresztować ponad 2100 handlarzy ludźmi i uratowała ponad 3800 dzieci z niewoli.

Co więcej, według ich strony internetowej partnerzy, których wzmacniają, „wspólnie pomogli uratować życie ponad 10 000 ocalałych, którzy byli zniewoleni, wykorzystywani lub ich życie było zagrożone”.

Czytaj: Dwuminutowy film wizualizujący ponad 315 lat handlu niewolnikami.