THOR 24, najbardziej szalona ciężarówka, jaką kiedykolwiek zbudowano

0
151
Zdjęcie: Mike Harrah

THOR 24 to wyjątkowa duża platforma, często nazywana „najpotężniejszą dużą platformą, jaką kiedykolwiek zbudowano” ze względu na moc znamionową (3974 KM) osiąganą przez 24-cylindrowy silnik z 12 doładowaniami.

Czy możesz sobie wyobrazić boga piorunów w postaci ciężarówki? Ja też nie, ale budowniczy Mike Harrah zdecydowanie mógł, a wynik jest po prostu szalony.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Duża platforma o długości 13 metrów jest napędzana dwoma silnikami wysokoprężnymi V12 o pojemności 852 cali sześciennych i 12 doładowaniami i wymaga czterech spadochronów holowniczych, aby wysunąć się z tylnego zderzaka, aby zatrzymać się, gdy osiągnie maksymalną prędkość 209 km/h. Harrah poświęcił 7 lat na budowę tej ciężarówki, poświęcił tysiące godzin i wydał ponad 7 milionów dolarów.

Jedno spojrzenie na THOR 24 i każdy może stwierdzić, że to nie jest zwykła duża platforma. Lśniące chromowanie i aluminiowe akcenty przyciągają wzrok, a dźwięk tych dwóch silników wysokoprężnych V12 naprawdę przykuje Twoją uwagę. Ale wnętrze tego metalowego potwora jest równie intrygujące. Na desce rozdzielczej znajdują się aż 24 wskaźniki, w tym prędkościomierz, obrotomierz, kilka manometrów i wskaźnik pracy sprężarki, a cała kabina jest oświetlona diodami LED.

Zdjęcie: Facebook

Dźwignia zmiany biegów ma kształt ostrego miecza, a silnik śmigłowca Hawker Jet Helicopter działa jak pomocniczy generator zasilający takie funkcje, jak 40-calowy telewizor i 1500-watowy system audio. Ponieważ przednia część ciężarówki jest tak niezwykle długa, cztery kamery zamontowane na przednim zderzaku przekazują obraz na żywo na cztery ekrany o wymiarach 10,16 x 15,24 cm zamontowane nad przednią szybą, dzięki czemu kierowca może faktycznie widzieć to, co ma przed sobą.

Czytaj: Wyjątkowy, ozdobiony tysiącami lampek tramwaj znów wyruszył na ulice Poznania

Zdjęcie: Facebook

Dwa silniki wysokoprężne i towarzyszące im doładowania mogą rozpędzić tego ważącego 32 000 funtów olbrzyma do maksymalnej prędkości 160 km/h, ale gdy włączy się wbudowane doładowanie nitro, maksymalna prędkość skacze do imponujących 209 km/h. Pomiędzy środkowym rzędem sprężarek zainstalowanych jest osiem butli z podtlenkiem azotu.

Czytaj: Rolls-Royce testuje silnik odrzutowy zasilany wodorem

Zdjęcie: Facebook

W 2019 roku, siedzenie do ciężarówki THOR 24 ustanowiło nowy rekord świata w kategorii najdroższego niestandardowego pojazdu, jaki kiedykolwiek sprzedano, kiedy został sprzedany na aukcji za ogromną kwotę 12 milionów dolarów, która została podniesiona do ostatecznej ceny 13,2 miliona dolarów po dodaniu 10-procentowej premii kupującego domu aukcyjnego.

Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook

wad

Brak postów do wyświetlenia