TikTok oficjalnym partnerem Festiwalu Filmowego w Cannes 2022

0
293
TikTok został oficjalnym partnerem Festiwalu Filmowego w Cannes. Zdjęcie: Twitter/DiscussingFilm

W zderzeniu starego i nowego TikTok ma zostać oficjalnym partnerem Cannes 2022.

Partnerstwo połączy aplikację, która umożliwia użytkownikom tworzenie ultrakrótkich treści wideo, z międzynarodową świątynią filmów fabularnych.

„TikTok zaoferuje temu ważnemu wydarzeniu kulturalnemu, prezentowanym dziełom i wszystkim jego talentom, szeroką widoczność wśród ponad miliarda użytkowników na całym świecie”, powiedział autor TikToka w oświadczeniu.

Aplikacja, będąca spółką zależną chińskiej grupy ByteDance, obiecuje ekskluzywne relacje za kulisami i uruchomiła konkurs dla użytkowników, w którym zwycięzcy otrzymają nagrody podczas festiwalu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Dotarcie do młodszej publiczności

Ze swojej strony Cannes ma nadzieję, że umowa pomoże im wyjść poza kult kinofilów i dotrzeć do młodej publiczności TikToka z pokolenia Z, która może nie mieć silnego związku z kinem. Zwłaszcza po pandemii.

„Partnerstwo pozwoli nam dzielić się magią festiwalu z szerszą i globalną publicznością”, mówi Thierry Frémaux, delegat generalny w Cannes.

Tiktok dołączy do znakomitej listy partnerów, która obejmuje tradycyjne wielkie nazwiska, takie jak jubiler Chopard, samochody BMW czy luksusowy gigant Kering.

Czytaj: Pamela Anderson „opowie prawdziwą historię” w filmie dokumentalnym Netflix

Cannes przyciągnęło nagłówki na początku tego roku, kiedy zabroniło udziału rosyjskim delegatom; posunięcie charakterystyczne dla sektora kultury odwracającego się plecami do kraju w związku z wojną na Ukrainie.

Wydarzenie jest największym festiwalem filmowym na świecie i dla wielu punktem kulminacyjnym kinowego kalendarza.

Czytaj: Google kupuje wieżowce w Warszawie za 2,7 mld

wad

Brak postów do wyświetlenia