To „brzydkie kaczątko” została wyrzutkiem w swojej kolonii za swój niezwykły wygląd

0
618

Ta urocza pomarańczowa kulka puchu, którą można zobaczyć na poniższych zdjęciach, została niedawno zauważona na Morzu Ochockim w Rosji. Najwyraźniej takie albinosy jak ten są niezwykle rzadkie. Według Daily Mail „eksperci twierdzą, że szanse na taki poród albinosa wynoszą jeden na 100 000”.

Jak zapewne można się domyślić, to małe szczenię foki zdecydowanie wyróżnia się na tle reszty kolonii wyjątkowym ubarwieniem futra i oczu. Okazuje się, że ze względu na swój nietypowy wygląd ma większe ryzyko odrzucenia przez kolonię.

Więcej informacji: Instagram

Naukowcy pracujący na tym terenie nazwali zwierzę „brzydkim kaczątkiem”.

Vladimir Burkanov

Według biologa Vladimira Burkanova, który pracuje w okolicy, szczenię foki albinosa nie stało się całkowitym wyrzutkiem, ale istnieją oznaki, że zostało lekko odrzucone. „Ten szczeniak wygląda na dobrze odżywionego i był bardzo aktywny, więc jego matka najwyraźniej dała mu dużo mleka” – powiedział Burkanov Daily Mail.

Na swoim Instagramie Vladimir Burkanov zamieścił krótki klip przedstawiający małą foczkę:

Albinosy są rzadkim zjawiskiem. W rzeczywistości foka jest bardziej czerwona niż biała. To czysty albinos, bez pigmentacji nawet w oczach ”- napisał biolog w opisie filmu.

Czytaj: Piękna sarna albinos została sfotografowana w Dębicy

„Na szczęście foka nie jest gryziona przez inne foki”.

Vladimir Burkanov

Według Burkanova szczenię ma słaby wzrok, więc biolog ma wątpliwości, czy foka pomyślnie będzie się rozmnażać. Obecnie foka albinos jest monitorowana, a w przypadku odrzucenia przez inne foki specjaliści ds. dzikiej przyrody są gotowi uratować ssaka i przekazać go do delfinarium.

Było kilka innych przypadków, kiedy naukowcy dostrzegli foki albinosy.

Vladimir Burkanov

Po tym, jak jego film przedstawiający małą foczkę albinos zyskał wiele uwagi, biolog opublikował kolejne zdjęcie, ale tym razem była to inna foka albinos, którą zauważył w 2017 roku fotograf Sergey Fomin.

„Zwierzę miało 2 lub 3 lata i było w dobrej kondycji fizycznej, chociaż było jasne, że ma słaby wzrok” – pisze Burkanov w swoim poście. „Albinos jest teraz dojrzałym bykiem w wieku 5-6 lat. W tym sezonie nie brał udziału w rozmnażaniu i był widziany tylko w sekcji kawalerskiej w gronie. Być może jest to pierwszy udokumentowany przypadek przeżycia foki północnej o nienormalnym kolorze do dorosłości.

Ta foka została uchwycona przez fotografa Sergeya Fomina w 2017 roku.

Sergey Fomin

Był też inny przypadek foki albinosa zauważonej w 2011 roku, chociaż ta – imbirowa foka zwana Nafanya – musiała zostać uratowana i została przewieziona do delfinarium w Soczi nad Morzem Czarnym.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Czytaj: Pomarańczowe miasto – burza piaskowa w Kairze