To najbrudniejszy człowiek na świecie, nie mył się od 67 lat

0
412
„Najbrudniejszy człowiek świata”: Amou Haji z Iranu nie kąpał się od 67 lat. Źródło: Twitter

Ile najdłużej wytrzymałeś bez kąpieli? Dzień? Dwa? Może maksymalnie tydzień, kiedy byłeś chory. Cóż, irański Amou Haji nie kąpał się od 67 lat i jest nazywany najbrudniejszym człowiekiem świata.

Poznajcie najbrudniejszego człowieka świata Amou Haji, który mieszka na irańskiej pustyni, nie kąpał się ani nie brał prysznica od ponad 67 lat i żyje na diecie składającej się z surowego mięsa zwierzęcego i paczki papierosów dziennie. W wieku 87 lat twierdzi, że jest „szczęśliwy i zdrowy”.

Amou Haji, 87-letni Irańczyk, przez wielu uważany jest za najbrudniejszego człowieka na świecie. Mężczyzna twierdzi, że nie kąpał się od ponad 67 lat. Dlaczego? Boi się wody i dlatego nie brał prysznica od ponad sześciu dekad. Przypomina skąpanego w popiele biblijnego Mojżesza. Niekąpanie się przez nieco ponad 77 procent życia to naprawdę coś.

Twitter

Jego odizolowany styl życia jest następstwem kilku emocjonalnych niepowodzeń w młodości.

Amou mieszka samotnie na irańskiej pustyni. Nie ma domu i mieszka w dziurach znalezionych na obrzeżach wioski na pustyni.

Czytaj: Co roku na pustynię Atakama trafia 40 tysięcy ton niesprzedanej odzieży

Jego ulubionymi posiłkami są gnijące mięso zwierząt, zwłaszcza mięso jeżozwierza. Nie znosi domowych posiłków. Przywiązuje wagę do nawodnienia i wypija ponad pięć litrów wody ze swojej dużej, rdzawej puszki. W końcu życie na pustyni nie jest łatwe.

Poza gnijącym mięsem lubi też palenie papierosów. Jednak kiedy skończą mu się papierosy, które dostaje od wieśniaków, zamiast tytoniu pali suszone zwierzęce odchody z zardzewiałej fajki.

Czytaj: Człowiek, który potrafi kontrolować swój organizm

Twitter
Twitter

Można go znaleźć w hełmie, nie po to, by odstraszać wrogów, ale żeby się ogrzać podczas zimnych nocy na pustyni.

Dlaczego więc tak długo się nie kąpał?

Amou wierzy, że przetrwał tak długo, dzięki temu, że się nie mył i że jest brudny. Jest przekonany, że kiedy się wykąpie, zachoruje.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twitter
Twitter

wad

Brak postów do wyświetlenia