To najgorsze muzeum figur woskowych (19 zdjęć)

0
664

Każdy, kto kiedykolwiek odwiedził muzeum figur woskowych, wie, że nawet najbardziej realistyczne figury woskowe mogą być trochę przerażające.

Istnieje jedno muzeum figur woskowych, które słynie z najbardziej kiepskich figur woskowych, chodzi o Dom Figur Woskowych Louisa Tussauda w Great Yarmouth w Norfolk.

Z biegiem lat muzeum stało się w pewnym sensie atrakcją turystyczną z niewłaściwych powodów. Ludzie z całego świata przybywali, aby zobaczyć jedne z najbardziej zabawnych figur woskowych, jakie kiedykolwiek stworzono. Od Mussoliniego, który wygląda, jakby został uderzony w twarz, po The Beatles, którzy wyglądają jak grupa mormonów. Obejrzyj kolekcję muzeum przezabawnych figur woskowych w galerii poniżej.

Czytaj: Japońskie muzeum skał, które wyglądają jak twarze

1. Mussolini

albanpix

2. Rowan Atkinson

albanpix

Muzeum, prowadzone przez 83-letnią Jane Hayes i jej 86-letniego męża Petera Hayesa, stało się kultowym miejscem dzięki swoim dziwacznym eksponatom, ale zostało zamknięte w 2012 roku po 57 latach działalności, gdy właściciel zachorował. Figury woskowe nie zostały wyrzucone na śmietnik.

Najgorsza na świecie kolekcja figur woskowych została kupiona przez tajemniczego kupca z Czech nieco ponad rok po zamknięciu muzeum. „Anonimowy czeski kolekcjoner kupił je wszystkie”, powiedziała była właścicielka Jane Hayes.

W wywiadzie dla Dailymail Peter Hayes, mąż Jane i współwłaściciel muzeum, powiedział, że wykonanie jednej z figur kosztuje około 1245 dolarów (4600 zł). Wartość całej kolekcji oszacowano na około 14 943 USD (56 000 zł), ale nie jest jasne, za jaką kwotę faktycznie została sprzedana.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

3. Królowa

albanpix

4. Prince William

albanpix

Muzeum zostało nazwane na cześć prawnuka Madame Tussaud, założyciela kultowego muzeum figur woskowych w Londynie w 1835 roku. I chociaż rzeźby mogły wyglądać trochę zabawnie, najwyraźniej wielu ludzi za nimi tęskni, jak widać na stronie muzeum w Trip Advisor.

5. Boy George

albanpix

6. Adolf Hitler

albanpix

7. Sean Connery

albanpix

8. David i Victoria Beckham

albanpix

9. The Beatles

albanpix

10. Elvis Presley

albanpix

11. Książę Karol

albanpix

12. Michael Jackson

albanpix

13. Kylie Minogue

albanpix

14. Margaret Thatcher

albanpix

15. Księżna Diana

albanpix

16. Michael Owen

albanpix

17.  John Major

albanpix

18. Jan Paweł II

albanpix

19. Tony Blair

albanpix

Czytaj: Katar wydał 434 milionów dolarów na budowę Muzeum Narodowego.