To nie żart: linie lotnicze będą ważyć pasażerów przed wejściem do samolotu

0
142
Linie lotnicze będą ważyć pasażerów. (zdjęcie: Pixabay)

Przepis ten zacznie obowiązywać od 2lipca. Krajowy Urząd Lotnictwa Cywilnego zwrócił się do linii lotniczych, których samoloty odlatują z międzynarodowego lotniska w Auckland, aby wprowadziły procedurę ważenia pasażerów. Ma to pomóc w dokładnym określeniu obciążenia maszyny, co jest niezwykle istotne, m.in ze względu na bezpieczeństwo lotu i zużycie paliwa.

CNN pisze że, zalecenia urzędu chce wprowadzić Air New Zealand. Linia informuje, że procedura badania wagi pasażerów „jest sposobem na zebranie danych na temat obciążenia i rozkładu masy samolotów”.

„Ważymy wszystko, co leci samolotem – od ładunku, przez posiłki na pokładzie, po bagaż w luku bagażowym” – powiedział Alastair James z Air New Zealand w wywiadzie dla CNN.

CZYTAJ: Lotniska złagodzą ograniczenia dotyczące tych przedmiotów

Może to być stresująca sytuacja dla wielu osób. Nie każdy chce informować, ile waży i może to być wrażliwy temat dla osób z nadwagą i otyłością.

Jak pisze CNN, waga jest prywatną sprawą i nie każdy chce ujawniać prawdę na jej temat. Dla ochrony prywatności poszczególnych pasażerów, Air New Zealand będzie stosować rozwiązania, które zagwarantują anonimowość danych.

Podczas odprawy pasażerowie zostaną poproszeni o stanięcie na cyfrowej wadze. Następnie odczyt z urządzenia trafi do bazy danych, bez przypisania do nazwiska podróżnego.

„Zdajemy sobie sprawę, że wejście na wagę może być deprymujące. Chcemy zapewnić naszych klientów, że nigdzie nie będzie widocznego wyświetlacza. Nikt nie może zobaczyć twojej wagi, nawet my” – zapewnił James.

CZYTAJ NA SPORTEN.COM/PL – Polska zapewnia sobie pierwsze miejsce w grupie dzięki zwycięstwu nad Hiszpanią

Nowe regulacje zostaną wprowadzone w nowozelandzkim porcie lotniczym na takich trasach jak lot z Auckland do Nowego Jorku. Jak zauważa CNN, to jedna z najdłuższych tras pasażerskich na świecie – pasażerowie spędzają w powietrzu 17 godzin.