To prawdopodobnie jedyny taki pingwin na świecie…a znajduje się w Polsce!

0
772

fot: źródło

Pingwin albinos przyszedł na świat w gdańskim ZOO. Jest to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ to JEDYNY taki pingwin na całym świecie! Maluch mierzy 28 cm i waży 1,6 kg, a światowe ogrody zoologiczne nie mogą wyjść z podziwu! Możemy być dumni – to u nas, w Polsce, znajduje się najbardziej niesamowity okaz kręgowca! Pingwin toniec cierpi na albinizm, a cały świat dowiedział się o tym w miniony piątek, tj. 22 marca 2019 roku, mimo że zwierzę urodziło się w połowie grudnia ubiegłego roku.

fot: źródło

Przeczytaj: Przygarnij Bezdomnego Psiaka!

Dopiero po czterech miesiącach, władze Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, podjęły decyzję o ujawnieniu tego wyjątkowego ewenementu. Mimo że jest to jedyny taki przypadek na całym świecie, zwierzę, które cierpi na albinizm, nie jest dobrze odbierane przez inne osobniki. Z tego właśnie powodu, pingwin toniec żyje w oddzielnej zagrodzie wraz z rodzicami i dwójką starszych osobników, które nie przejawiają wobec niego żadnej agresji. Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, na temat pingwina albinosa, wypowiedział się w następujący sposób: „To osobnik, który na skutek mutacji genetycznej jest pozbawiony pigmentu gwarantującego kolor upierzenia, oczu i dzioba. Z naszej wiedzy wynika, że paręnaście lat temu w ogrodzie zoologicznym w Bristolu trzy lata żył pingwin albinos. Obecnie jednak żadne dane nie wskazują na to, aby w jakimkolwiek zoo na całym świecie znajdował się taki osobnik„.

fot: źródło

Sprawdź: f7krakow

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Jeśli chcielibyście zobaczyć, jak pingwin albinos wygląda na żywo, odwiedźcie Gdański Ogród Zoologiczny w godzinach: 9:00-15:00. Czy widzieliście kiedykolwiek coś podobnego – i to w Polsce? Koniecznie dajcie znać!

Poprzedni artykułJak łatwo dać się oszukać, nie czytając etykiet produktów?
Następny artykułTo pierwszy koń w Polsce z protezą nogi!
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.