To sprawi, że Twój trening będzie zdecydowanie bardziej skuteczny!

0
561
zdjęcie: pixabay.com

Zaczęłaś chodzić na siłownię, wylewasz siódme poty starając się wrócić do sylwetki sprzed kilku lat i marne są skutki? Dzięki tej jednej rzeczy Twój trening będzie bardziej skuteczny!

Nowy Rok, Nowa(y) Ja – wiele osób każdego roku obiecuje sobie rzeczy, do których ma motywację dążyć najpóźniej do końca stycznia. Później nagle brakuje czasu, chęci i przede wszystkim motywacji. Co zrobić, aby się człowiekowi chciało, a co najważniejsze – co zrobić, aby były widać efekty ciężkiej pracy na siłowni?

Skuteczny trening – to zdanie wywołuje raczej negatywne skojarzenie. Kojarzy się z poświęceniem, odmawianiem sobie przyjemności, walką z samym sobą. Idziesz na siłownię, słuchasz ulubionej muzyki i ćwiczysz odpowiednio do swoich możliwości. Wszystko się zgadza, ale większość z nas zapomina jeszcze o jednej bardzo ważnej rzeczy, która sprawi, że osiągniesz jeszcze lepsze efekty. Co ciekawe, każdy z nas powinien to robić zdecydowanie częściej, nie tylko na siłowni.

Coraz więcej osób zaczyna dbać o swoje zdrowie, włączając sport do codziennego grafiku. Dietetycy za każdym razem do znudzenia powtarzają, że aktywność fizyczna podejmowana konsekwentnie codziennie jest czynnikiem, który przygotowuje ciało w bezbolesny sposób do utraty zbędnych kilogramów.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz pójście na siłownię, jogę, czy spacer do parku warto wziąć sobie do serca ostatnie odkrycie naukowców, którzy wskazują jeden bardzo prosty i przyjemny trik, który warto włączyć do codziennego treningu i który spowoduje, że ten stanie się o wiele bardziej skuteczniejszy.

Uśmiechanie się

Tak, dobrze przeczytaliście – chodzi o uśmiechanie i pozytywne podejście do całej sytuacji. Uśmiech jest oznaką, że coś Ci sprawia przyjemność, że jest Ci miło, że akceptujesz to, co w danej chwili robisz i nie wymuszasz niczego. Dzięki uśmiechaniu patrzysz na rzeczywistość bardziej przychylnym okiem i dzięki temu jesteś bardziej skuteczna w działaniach i masz większe szanse na to, że to, co w danej chwili robisz skończy się powodzeniem.

Pozytywne podejście do życia ma bardzo duże znaczenie. Sprawia, że ciało jest skłonne dać z siebie więcej. Wysiłek, który musisz wykonać na siłowni od razu nie wydaje się taki straszny, więc dajesz z siebie więcej, niż gdy ćwiczysz z naburmuszoną miną wściekła na cały świat odliczając, kiedy skończysz trening.

Ćwicząc intensywnie do mózgu uwalnia się więcej endorfin, więc czujesz się szczęśliwsza, a ciało zapamiętuje ten stan i zapisuje się w głowie skojarzenie: „uśmiech-wysiłek-błogostan”.

PRZECZYTAJ TAKŻE: INSTRUKTORKA JOGI WAŻY 130 KG – JOGA NIE TYLKO DLA SZCZUPŁYCH – f7dobry.com

Uśmiechanie się na siłowni

Dr Noel Brik przeprowadził badanie na grupie biegaczy i zauważył, że w tym wszystkim może chodzić o rozluźnienie mięśni, które ma miejsce w trakcie uśmiechania. Wyniki eksperymentu są takie: sportowcy, którzy w trakcie treningu się uśmiechali mieli lepszą wydolność, czyli ich wysiłek był bardziej efektywny (wysiłek ich został poddanymi monitorowaniu).

Jednak organizmu nie da się łatwo oszukać. Udawanie uśmiechu, gdy tak naprawdę w środku jest się złym i smutnym, da całkiem odwrotny skutek. Ćwicząc na siłę i zmuszając się do treningu, który zupełnie nie sprawia Ci przyjemności jest po prostu stratą czasu. Pozytywne podejście naprawdę ułatwia życie 🙂

zdjęcie: pixabay.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: DLACZEGO WARTO REGULARNIE UPRAWIAĆ SPORT? 8 WAŻNYCH POWODÓW! – f7dobry.com

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl

wad

Brak postów do wyświetlenia