To zdjęcie to największa na świecie podwodna panorama

0
451

To gigantyczne zdjęcie o rozdzielczości 826,9 megapiksela zostało nazwane największą na świecie podwodną panoramą.

Brazylijski fotograf Marcio Cabral znany jest ze swoich podwodnych panoram. A teraz może dodać do swoich osiągnięć kolejny sukces, ponieważ zdjęcie, które zrobił w 2018 roku, zostało niedawno uznane przez Księgę rekordów Guinnessa za największą podwodną panoramę świata. Zdjęcie ma imponujące 826,9 megapiksela – pobijając jego poprzedni rekord 495 megapikseli – i zostało zrobione w brazylijskim Lagoa Misteriosa.

Znane z przezroczystych wód Lagoa Misteriosa („Tajemnicze Jezioro”) znajduje się na dnie zapadliska. Znalezione w mieście Jardim, ze względu na swoją widoczność jest ulubionym miejscem nurków. Chociaż jeden nurek osiągnął głębokość 219 metrów, nikt nigdy nie dotarł na dno tego niesamowitego jeziora.

Czytaj: Płetwonurek staje twarzą w twarz z siedmiometrową olbrzymią anakondą

Dla Cabrala Lagoa Misteriosa spełnia wszystkie wymagania, aby zrobić wspaniałe zdjęcie panoramiczne – dobre światło, brak prądów i niezbyt dużą liczbę organizmów wodnych.

Aby zrobić zdjęcie, zainwestował ponad 3500 dolarów w sprzęt techniczny. Za pomocą jednego aparatu i zaledwie kilku akcesoriów stworzył imponujący obraz o szerokości 14,4 m i wysokości 7,22 m. Panorama 360 stopni wymagała zaledwie 10 minut nurkowania, ale 30 godzin post produkcji, aby Cabral połączył 28 ujęć użytych w ostatecznym zdjęciu.

Cabral zanurkował na głębokość 18 metrów, aby zrobić zdjęcie, wprowadzając pewne poprawki do ujęcia z poprzedniego zdjęcia. Najpierw uwzględnił większy obszar w środku soczewki. Użył również niestandardowej czułości ISO w zakresie od 200 do 800, aby zapewnić jednolite oświetlenie i uchwycić szczegóły ciemniejszych wód. Dodatkowo Cabral zdecydował się na włączenie modeli do zdjęć w kontekście. Model, który pojawia się na dnie w kulistej bańce, znajdował się na głębokości 20 metrów, podczas gdy Cabral robił zdjęcie z 18 metrów.

Chociaż ten rekord jest imponujący, Cabral chce to kontynuować. W rzeczywistości w 2021 roku jego celem jest powrót do Lagoa Misteriosa po nową panoramę, ale tym razem chce, aby miała ponad jeden gigabajt. Czekając na to, będziemy musieli usiąść i cieszyć się obecnym rekordowym zdjęciem.

To zdjęcie o rozdzielczości 826,9 megapiksela to największa na świecie podwodna panorama.

Ciesz się 360-stopniowym widokiem na panoramę Lagoa Misteriosa.

https://www.360cities.net/image/mysterious-lagoon-gigapano-brazil

Marcio Cabral: Strona internetowa | Facebook | Instagram

Czytaj: Najgłębszy basen na świecie powstaje w polskim mieście

johannesfloe.com – Art to remember