Tom Cruise bije własny rekord filmowy dzięki Top Gun: Maverick

0
247

Tom Cruise był częścią jednego z największych filmów w historii kina, ale Top Gun: Maverick bije kluczowy rekord wcześniej ustanowiony przez megagwiazdę filmową, ponieważ jest to zdecydowanie największy debiut kasowy w jego karierze.

ComicBook donosi, że sequel filmu z 1986 roku cieszył się weekendem otwarcia w wysokości 124 milionów dolarów w USA i przyniósł zysk 248 milionów w kasach na całym świecie.

Film, w którym Cruise wraca do kokpitu jako Pete „Maverick” Mitchell ponad 30 lat po oryginalnym filmie, otrzymał entuzjastyczne recenzje i był powszechnie uważany za bardziej niż godną kontynuację.

Oryginalny Top Gun był najbardziej dochodowym filmem 1986 roku, zarabiając 176 milionów dolarów.

Księgowa wytwórnia Paramount ma powody do radości. „Top Gun: Maverick” zarobił 124 mln dolarów w zaledwie trzy dni od premiery.

Źródło: Twitter

Jak na tak dużą gwiazdę filmową, Cruise nie jest tak naprawdę znany z tak dobrych debiutów kasowych.

Przed Top Gun: Maverick jego największym zarobkiem był film Wojna światów z 2005 roku, który w weekend otwarcia zarobił 64 miliony dolarów.

Kolejnym największym otwarciem w jego karierze był film sensacyjny z 2018 roku: Mission Impossible – Fallout, który w weekend otwarcia zarobił w USA 61 milionów dolarów.

Mimo że filmy Cruise’a mogą nie przyciągać gigantycznych tłumów w weekendy otwarcia, wiele jego filmów osiąga dobre wyniki na dłuższą metę, ponieważ dobrze radzą sobie z pocztą pantoflową.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Jego największym dotychczasowym filmem jest Mission Impossible – Fallout, który zarobił na całym świecie 791 milionów dolarów, choć w tempie, w jakim zmierza Top Gun: Maverick, prawdopodobnie wyprzedzi film z 2018 roku, zajmując pierwsze miejsce.

Źródło: Twitter

Krytycy niemal jednogłośnie pochwalili Top Gun: Maverick, przy czym Rotten Tomatoes zauważyli, że 96 procent recenzji filmu było pozytywnych, a 99 procent widzów również wypowiada się pozytywnie.

Czytaj: We Wrocławiu powstaje miejska plaża ze sceną muzyczną

Do tak dobrego początku przyczyniła się odmowa Cruise’a, aby zadebiutować w serwisach streamingowych, pomimo licznych opóźnień w filmowaniu spowodowanych pandemią Covid-19.

Chociaż prawdopodobnie film w końcu trafi do usługi przesyłania strumieniowego Paramount Plus, fani będą musieli albo iść do kina, albo czekać dłużej niż zwykle, aby obejrzeć go w zaciszu własnego domu.

Paramount zwykle umieszcza swoje filmy w serwisie streamingowym 45 dni po premierze kinowej, ale według Radio Times minie około trzech miesięcy, zanim pojawi się Top Gun: Maverick.

Top Gun: Maverick jest teraz w kinach.

Czytaj: 8 filmów detektywistycznych, po których będziesz mądrzejszy