Troskliwe homoseksualne pingwiny wysiedziały drugie jajo

0
494

Niezwykle troskliwa para pingwinów homoseksualnych wykluwa zaniedbane jajko po tym, jak opiekunowie zoo zauważyli ich próbę wyklucia skały.

Poznaj Sphen i Magic, jedyną homoseksualną parę pingwinów w Sea Life Sydney Aquarium, która po raz pierwszy związała się dwa lata temu. Mniej więcej w tym czasie obaj dostali zaniedbane jajko do wyklucia po tym, jak pracownicy zoo zauważyli, że pingwiny geje próbują wykluć skałę.

Ich pierworodna Lara cieszy się dorosłym życiem, ale Sphen i Magic wciąż mają instynkt rodzicielski.

Teraz homoseksualna para z Akwarium ponownie uszczęśliwiła wszystkich, stając się dumnymi ojcami po raz drugi. „Jeśli jedna z naszych par ma zbyt wiele jaj lub nie radzi sobie dobrze z jajami, czasami przekażemy je innym parom, takim jak Sphen i Magic. Daliśmy Sphen i Magic jajko do inkubacji, ponieważ w przeszłości okazali się dobrymi rodzicami ”- powiedział rzecznik Akwarium.

Personel opisał tę parę jako „uważną” i „niesamowicie opiekuńczą”, co czyni ich najbardziej sympatycznymi rodzicami pingwinów.

Więcej informacji: Facebook | VisitSeaLife.com

Poznaj Sphen i Magic, uroczą parę gejów pingwinów z akwarium Sea Life Sydney.

Zdjęcie: SEA LIFE Sydney Aquarium

Para pingwinów właśnie została dumnymi adopcyjnymi ojcami swojego drugiego pingwinka.

Personel akwarium, który specjalizuje się w pingwinach, był świadkiem rozkwitu związku Sphen i Magic, który rozpoczął się w 2018 roku. Kiedyś chodzili razem pływać i nie rozstawali się. Wkrótce po rozpoczęciu sezonu lęgowego para zaczęła zbierać kamienie na miłosne gniazdo.

Wtedy personel zauważył, że próbują wykluć kamień i dali im do opieki zaniedbane przez inną parę pingwinów jajko. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem, jak Sphen i Magic dobrze dbali o to jajko. Członkowie personelu zdecydowali, że para pingwinów jest gotowa samodzielnie zadbać o kolejne jajko.

Sphen i Magic otrzymali kolejne jajo do wyklucia po pomyślnym wykluciu swojej poprzedniej nowonarodzonej Lary.

Czytaj: Oszałamiające zdjęcia pingwinów na Antarktydzie pokazują trudną rzeczywistość życia na wolności

Zdjęcie: SEA LIFE Sydney Aquarium

Dumni tatusiowie przywitali tę piękną malutką ślicznotkę w swojej rodzinie!

Zdjęcie: SEA LIFE Sydney Aquarium

W październiku 2018 roku wykluła się mała Lara, która jako pierwsza została wykluta przez homoseksualną parę. W tym roku drugie jajo zostało wyklute przez Sphen i Magic i inne pingwiny, i na świat przyszły małe pingwiny białobrewy, które wykluły się w strefie subantarktycznej akwarium.

„Nie możemy się doczekać powitania nowych piskląt pingwinów w naszej kolonii. Świetnie sobie radzą i przybierają na wadze. Zaczęły od około 95 gramów, teraz nasz najstarszy ma prawie 2 kg, a najmłodszy ma około 399 gramów ”- powiedział nadzorca pingwinów Aquarium w oświadczeniu.

Zdjęcie: SEA LIFE Sydney Aquarium
Zdjęcie: SEA LIFE Sydney Aquarium

Pary tej samej płci, takie jak Sphen i Magic, są bardzo powszechne w królestwie zwierząt, gdzie około 450 gatunków wykazuje zainteresowania tej samej płci. W międzyczasie rzecznik akwarium wyjaśnił, że „pingwiny należą do wielu gatunków, u których często występują pary męsko-męskie lub żeńsko-żeńskie i mamy szczęście, że mamy własną parę męsko-męską”.

Rzecznik Akwarium opisał parę Sphen i Magic jako „uważną i niezwykle opiekuńczą”.

Zdjęcie: SEA LIFE Sydney Aquarium

Jeśli jedna z par pingwinów w Akwarium ma zbyt wiele jaj lub nie radzi sobie z nimi dobrze, personel przekazuje jaja Sphenowi i Magicowi, aby je wychowali.

Zdjęcie: SEA LIFE Sydney Aquarium

Podczas gdy ich drugie pisklę z powodzeniem rośnie, ich pierworodna Lara jest niezależnym pingwinem, prowadzącym własne życie.

„Mimo że była jeszcze stosunkowo młoda, próbowała wziąć udział w tegorocznym sezonie lęgowym. Ona i jej partner założyli gniazdo i uważnie go pilnowali, ale niestety nie udało im się wykluć potomstwa”.

Obejrzyj nagranie pokazujące, jak radzi sobie ta urocza rodzina:

Czytaj: Mały pingwin w amerykańskim zoo nazwany na cześć polskiej potrawy!

johannesfloe.com – Art to remember