Tutaj zorzę polarną można zobaczyć średnio 240 nocy w roku

0
364

Spektakl zorzy polarnej to jedno z najbardziej oszałamiających i poszukiwanych przeżyć podróżniczych na Ziemi.

Być może jest to spowodowane fenomenalnym pokazem wirujących kolorów tańczących na ciemnym nocnym niebie, wytwarzanym przez cząsteczki i molekuły, które zderzają się w odległych zakątkach ziemskiej atmosfery. A może fascynacja zorzą polarną wynika z tego, że tak wiele czynników musi ze sobą współgrać, aby była widoczna.

Bez względu na powód, dla którego chcesz zobaczyć zorzę polarną, nie ma wątpliwości, że możliwość zobaczenia jednego z 7 cudów natury na świecie jest doświadczeniem zmieniającym życie.

Jest jedno miejsce na ziemi, w którym będziesz mógł oglądać zorzę polarną bardzo często. Brzmi super, prawda?

W mieście Fairbanks na Alasce zorzę polarną można zobaczyć średnio 240 nocy w roku. W te noce niebo jest rozświetlone kolorami od żółci i zieleni, po czerwienie, fiolety i błękity.

Słynny widok zorzy polarnej Fairbanks przyciąga ludzi z całego świata podczas sezonu zorzy polarnej. Ale dlaczego Fairbanks na Alasce jest popularne do oglądania zorzy polarnej i kiedy należy je odwiedzić? Jeśli pomyślałeś o tych pytaniach, nie jesteś sam! Czytaj dalej, aby uzyskać odpowiedzi na często zadawane pytania i uzyskać inne przydatne informacje na temat tego wspaniałego zjawiska naturalnego.

Zorza polarna w Fairbanks

Nic dziwnego, że dzięki lokalizacji Fairbanks jest często określane jako najlepsze miejsce do zobaczenia zorzy polarnej na Alasce w Stanach Zjednoczonych, a w wielu przypadkach na całym świecie.

Dlaczego Fairbanks jest tak doskonałym miejscem do oglądania zorzy polarnej?

Lokalizacja Fairbanks jest idealna do oglądania zorzy polarnej, ponieważ znajduje się pod „Auroral Oval”, strefą w kształcie pierścienia na dalekiej północy, gdzie koncentruje się aktywność zorzy polarnej. Ponadto niskie opady w Fairbanks i odległość od obszarów przybrzeżnych przyczyniają się do konsekwentnie czystych nocy. Wszystkie te zmienne w połączeniu sprawiają, że region Fairbanks jest znakomitym miejscem do oglądania zorzy polarnej.

Czytaj: 5 najlepszych miejsc do oglądania zorzy polarnej

Kiedy najlepiej zobaczyć zorzę polarną?

Sezon zorzy polarnej w Fairbanks trwa od 21 sierpnia do 21 kwietnia i zorza będzie widoczna w Fairbanks średnio przez cztery na pięć nocy. Z naukowego punktu widzenia zorza tańczy ponad cały rok, ale możemy ją zobaczyć tylko podczas sezonu zorzy, kiedy niebo jest wystarczająco ciemne. Region ten oferuje wiele sposobów na cieszenie się tym doświadczeniem.

Czytaj: Zorza polarna nad wybuchającym wulkanem

Czy zobaczę zorzę polarną, jeśli odwiedzę Fairbanks?

Zorza polarna jest tak obfita w regionie Fairbanks i Arktyce, że odwiedzający, którzy zostają na co najmniej trzy noce i są aktywnie poza domem w późnych godzinach wieczornych, zwiększają swoje szanse na zobaczenie zorzy do ponad 90 procent!

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Jak mogę zobaczyć zorzę polarną?

Jest tak wiele różnych sposobów, ale świetnym sposobem jest wybranie się na zorzę polarną z przewodnikiem. W Fairbanks może być dość zimno, gdy wyruszasz na nocny pokaz świetlny, ale dostępnych jest wiele ogrzewanych loży, kabin i wanien z hydromasażem, które zwiększają komfort podczas tego doświadczenia.

Możesz zobaczyć zorzę podczas wycieczki z psim zaprzęgiem, na wycieczce w części drogi w górę Dalton Highway lub nawet podczas lotu nad kołem podbiegunowym. Wszystko to są świetne opcje, a jeśli jesteś poszukiwaczem przygód zrób to sam, możesz pojechać do pobliskiego punktu widokowego i poczekać, aż się pojawi.

Czytaj: 13 najbardziej niezwykłych obiektów hotelowych

Jakie kolory zazwyczaj na niebie?

Odwiedzający najczęściej będą świadkami wirującej gamy zieleni, turkusu i bieli. Intensywna zorza może mieć fioletową lub purpurową krawędź. Zorza polarna przybiera różne kształty.