Tylko 5 na 100 osób ukończy ten dziwny quiz!

0
371

Kiedy ostatnio podjęłaś wyzwanie quizowe? Możesz pomyśleć, że to zbyt łatwe, ale prawda jest taka, że każdy quiz jest różny i niektóre mogą być naprawdę trudne. Czy ten quiz zdążysz ukończyć w 30 sekund?

Ten quiz nie ma nic wspólnego z Twoim wzrokiem. Ten quiz jest związany z szybkością przetwarzania i Twoją spostrzegawczością. To bardziej przypomina kontrolę koordynacji wzroku i umysłu. Czy Twój mózg zdoła przetworzyć obrazy w 30 sekund?

Twój mózg potrzebuje czasami takich quizów. W ten sposób Twój mózg będzie aktywny, będzie dobrze pracować i działać.

Gotowa? Twoim zadaniem jest znalezienie na każdym obrazku niepasującej jednej figurki, symbolu. Masz na to 30 sekund. Czas start!

Ile niepasujących symboli zauważyłaś w 30 sekund?

Skończyłaś? Teraz przewiń w dół i uzyskaj odpowiedzi na dole strony. Bez oszukiwania!

Jeśli zauważyłaś wszystkie różne figurki w tym quizie, należysz do 5% osób, które faktycznie są w stanie to zrobić i masz niesamowitą spostrzegawczość! Jeśli ci się nie udało, nie martw się, zawsze możesz zacząć od nowa i spróbować drugi raz.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Badania wykazały, że musimy używać każdej części mózgu. Starzenie się wpływa na Twoje ciało i musisz dobrze ćwiczyć mózg. Naukowcy z University of Exeter i Kings College London przeprowadzili badanie oparte na łamigłówkach. Okazuje się, że łamigłówki odmładzają mózg o 10 lat. Badacze zebrali dane od 17 000 uczestników. Innymi słowy, było to jedno z największych tego typu badań.

„Możesz myśleć o starzejącym się mózgu jak o starym komputerze” – powiedział dr Howard Fillit, założyciel i dyrektor ds. Naukowych w Alzheimer’s Drug Discovery Foundation.

„Zadania związane z szybkością przetwarzania pomagają starzejącemu się mózgowi działać bardziej jak nowy komputer, ucząc go szybszego przetwarzania informacji wizualnych. A to może pomóc powstrzymać osłabienie funkcji poznawczych”.

Czy znasz prawdziwe znaczenie inteligencji? To „zdolność do zdobywania i stosowania wiedzy i umiejętności”. Łamigłówki i zagadki słowne zwiększają połączenie między komórkami mózgowymi, poprawiając szybkość umysłową i proces myślowy.

Warto trenować mózg!

Czytaj: Trening mózgu – 8 łamigłówek dla mózgu

Odpowiedzi:

Źródło: playgemz.com, theheartysoul.com

Czytaj: Na tych osiedlach nie chcą mieszkać mieszkańcy Wrocławia