Ubrania i wygląd są odzwierciedleniem stosunku do siebie

0
327
views

„Ocenia się po wyglądzie”. Wszyscy słyszeli to wyrażenie. Ale ubrania to nie tylko specjalnie uszyte kawałki materiału, nie tylko garnitur, który odzwierciedla nasze miejsce w społeczeństwie, ubrania są zewnętrznym obrazem, który uzupełnia, wzmacnia lub osłabia nasze „wewnętrzne ja”.

Przez to, co mamy ubrane oceniają nas inni, ale również nasze ubrania są wyznacznikiem naszego stosunku do siebie!  Podobnie jak w dawnych czasach ludzie składali Bogom ofiarę, wyrażając im szacunek, prosząc o spełnienie części ich pragnień , tak osoba ubrana w odzież, okazuje szacunek lub brak szacunku dla swojego ciała, poprzez stworzony obraz zewnętrzny wzmacnia wewnętrzny obraz „Ja” lub odchodzi z boku (w przypadku źle dobranych ubrań).

Czytaj: 20 zdjęć, które pokazują, jak kusząca była moda w przeszłości

Twoja sukienka jest hołdem dla Twojego ciała, Twojej wyjątkowej osobowości

Jeśli więc naprawdę szanujesz siebie, czujesz swoją wyjątkowość i wyrażasz to w działaniu, nie będziesz nosić niewygodnych ubrań, starych, pomarszczonych, bez wyrazu, zbyt tanich lub słabej jakości ciuchów, a nawet zbyt popularnych ubrań, w których chodzą miliony osób. Ponieważ szanujesz siebie, jesteś wyjątkowa i  poprzez specjalne ubrania służysz swojemu ciału, oddajesz mu hołd, a nawet wyrażasz swój światopogląd, stany wewnętrzne, poprzez zewnętrzną formę, poprzez grę kształtu i koloru.

Nasze ubrania to nasze wewnętrzne przesłanie dla świata zewnętrznego, przepływ naszej subtelnej, nieuchwytnej, ale wyraźnie przejawiającej się w działaniu indywidualności, ucieleśnionej w zewnętrznej formie, wyrażonej kolorem. Ponadto poprzez nasze ubrania kreujemy i utrzymujemy nasz nastrój, a nawet wpływamy na nastrój osób wokół nas!

Generalnie coraz więcej mówi się o tym, co wewnętrzne, o formie wewnętrznej, zapominając, że wspólny, holistyczny obraz, kształtuje się nie tylko od wewnątrz, ale i na zewnątrz, tracimy z oczu niezaprzeczalny fakt – poczucie wewnętrznej godności, wewnętrznego piękna, niezmiennie wyrażający się w zewnętrznej formie. a piękno zewnętrznej formy wpływa na stan wewnętrzny.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Czasami spotykasz psychologów, nauczycieli, a nawet nauczycieli estetyki i kostiumów, w pomiętych, bez twarzy, bezkształtnych rzeczach (oczywiście wierzą, że mają tak oszałamiającą charyzmę, niezachwiane wewnętrzne piękno i poczucie piękna, że ​​mogą ignorować zewnętrzne), ale w rzeczywistości myślę, że są to echa wewnętrznej dewaluacji, utraty autentycznego zainteresowania sobą, a w konsekwencji niewystarczającego szacunku dla innych.

Twoja sukienka  to nie tylko kawałek materiału, który skrywa nagość (nie jesteśmy ludźmi prymitywnymi), to hołd złożony Twojemu ciału, Twojej wyjątkowej osobowości, tradycjom, kulturze, sposobem wyrażania siebie, sposobem na stworzenie nastroju, sposobem wywierania wpływu i, co najważniejsze, wyznacznikiem Twojego stosunku do siebie i tym, którzy Cię otaczają! 

Swoim ubiorem albo okazujesz miłość i zainteresowanie sobą i innymi, albo okazujesz obojętne zaniedbanie, brak szacunku i brak zainteresowania sobą i życiem. Każdy, kto uważa się za godną, ​​interesującą osobę, pięknie wygląda i wyraża się w piękny sposób o sobie.

Czytaj: Moda wolna od okrucieństwa – Chanel rezygnuje ze skór i futer.