Ujawniono 6 największych magicznych sztuczek

0
617

Umiejętność maga polega na jego zdolności do zatrzymywania Cię w oczekiwaniu na kolejną niewiarygodną sztuczkę.

Często wydaje się, że magowie naprawdę potrafią robić rzeczy, które są sprzeczne ze wszystkimi znanymi prawami wszechświata, a atmosfera zachwytu, jaką tworzą podczas swoich występów, pomaga jeszcze bardziej zmniejszyć wszelkie wątpliwości, że to wszystko jest sztuczka.

Przyjrzymy się dzisiaj sześciu najsłynniejszym magicznym sztuczkom, które zadziwiały ludzi przez lata i przyjrzymy się im z nowego, bardziej naukowego punktu widzenia, aby ujawnić, że nie są wszystkim, czym się wydają.

Sekret 1: przecinanie osoby na pół

Wszyscy widzieliśmy tę sztuczkę, zwykle obserwowaną z zapartym tchem, w której mag przecina kobietę na pół? Cóż, to o wiele mniej szokujące, kiedy wiesz, że w pudełku maga są dwie asystentki!

Czytaj: Pokaz trwa tylko 5 minut, a za bilet trzeba zapłacić 1000 USD. Obejrzyj i zrozumiesz, dlaczego publiczność płaci tak dużą kwotę za show!

Sekret 2: podarty banknot

Jakiś czas temu ludzie zastanawiali się, w jaki sposób David Copperfield zdołał pozornie przedrzeć złożony dolar na pół tuż przed ludźmi, a następnie rozłożyć go, aby ujawnić, że banknot jest nieuszkodzony.

Sekret tkwi w sprytnym posługiwaniu się ołówkiem: ten ostatni został przecięty na pół po przekątnej i połączony silnymi magnesami! Pozwala to na łatwe przejście banknotu między dwiema namagnesowanymi połówkami i pozostanie nieuszkodzonym.

Czytaj: Magia Alp w obiektywie Lukasa Furlana.

Sekret 3: lewitacja

Sekret tej sztuczki, bardzo popularnej wśród ulicznych magów, tkwi w sprytnie ukrytym wsparciu. Dlatego magicy, którzy ją wykonują, często mają dywanik i luźniejsze szaty, które doskonale zakrywają wysunięty wspornik przechodzący przez ich ubranie.

Sekret 4: znikający kubek

Na stole przykrytym ścierką kładzie się szklankę wody. Następnie mag podnosi ścierkę i wyrzuca w powietrze. Rezultat: ścierka spada na podłogę, a szkło znika. Sztuczka jest dwojaka: po pierwsze, w ścierkę wszyty jest druciany pierścień, co stwarza wrażenie, że szkło znajduje się pod ścierką. Po drugie, szklanka jest następnie wrzucana do tajnego woreczka przez otwór w stole.

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

Sekret 5: zygzak człowieka

Powodzenie tej sztuczki zależy w dużej mierze od umiejętności asystenta maga, którego głównym zadaniem jest utrzymywanie stóp i dłoni w pozycji podobnej do tej, jaką daje zwykła wyprostowana postawa człowieka wewnątrz bardzo małego i dziwnego pudełka w zygzakowatym kształcie.

johannesfloe.com – Art to remember

Sekret 6: „antygrawitacyjne odchylenie” Michaela Jacksona.

© taringa

Pamiętasz ten „zaprzeczający grawitacji” skłon, który Michael Jackson i jego tancerze wykonali w teledysku do piosenki „Smooth Criminal”? Wygląda to niesamowicie, ponieważ Michael utrzymuje całe ciało prosto, zginając kostki pod ostrym kątem 45 stopni. Sekret tkwi w specjalnie zaprojektowanych butach, których używał, które miały piętę zablokowaną w kołkach na podłodze. Z nogami skutecznie zaczepionymi o ziemię, Michael był w stanie wykonać pozornie niemożliwy fizyczny manewr.

Na podstawie materiałów z brightside.me

wad

Brak postów do wyświetlenia