Uratowano 3-latkę, która leżała pod gruzami 65 godzin

0
321
Zdjęcie: Associated Press

Trzyletnia dziewczynka została uratowana z zawalonego budynku w mieście Izmir w zachodniej Turcji w poniedziałek, prawie trzy dni po potężnym trzęsieniu ziemi. Leżała pod gruzami 65 godzin.

Agencja Reutera, powołując się na najnowsze dane lokalnych władz, przekazała że w piątkowym trzęsieniu ziemi w Turcji i Grecji zginęło co najmniej 81 osób. 

Dziewczynka, Elif Perincek, została uratowana w poniedziałek rano, 65 godzin po katastrofalnym trzęsieniu ziemi. Została zabrana na noszach do karetki pogotowia, podczas gdy służby ratownicze szukały osób, które mogły przeżyć w ośmiu innych budynkach.

„Stokrotne dzięki Tobie, mój Boże. Wyciągnęliśmy naszą małą Elifę z bloku” – napisał na Twitterze Mehmet Güllüoğlu, szef tureckiego organu zarządzającego kryzysami i katastrofami (AFAD).

Podczas gdy ratownicy i miejscowi świętowali dobrą nowinę o odnalezieniu młodej dziewczyny, poszukiwania zaginionych osób trwają.

Najbardziej dotknięta wstrząsami okazała się dzielnica miasta Izmir – Bayrakli. To właśnie tam doszło do największych zniszczeń materialnych i strat w ludziach – pisze francuska agencja AFP.

Trzęsienie o magnitudzie 7,0 nawiedziło prowincję Izmir oraz pobliską grecką wyspę Samos na Morzu Egejskim w piątek po południu. 

Turecka agencja ds. zarządzania kryzysowego (AFAD) przekazała, że ranne zostały 962 osoby. Dodała jednocześnie, że ponad 740 zostało wypisanych ze szpitali. Dotychczas ustawiono 3500 namiotów i 13 tysięcy łóżek jako tymczasowe schronienie dla poszkodowanych.

To już drugie tak silne trzęsienie ziemi w Turcji w tym roku – zaznacza w komentarzu BBC.

Czytaj: W Turcji powstanie park ze ścieżkami między wierzchołkami drzew

johannesfloe.com – Art to remember

Czytaj: W Turcji postawiono automat, który wymienia plastikowe butelki na karmę dla zwierząt!

wad

Brak postów do wyświetlenia