Urocza sowa została znaleziona na obciętej choince po przejechaniu 273 km

0
410

Czy wierzysz w cuda Bożego Narodzenia? Cóż, niedawno mogliśmy doświadczyć współczesnego cudu z sową w roli głównej.

Kiedy choinka w Rockefeller Center została dostarczona do Nowego Jorku na początku tego miesiąca, odkryto maleńką sówkę umiejscowioną w jej gałęziach. Mały, 20-centymetrowy ptak przebył 273 km siedząc skrycie na choince, ze swojego domu w Oneonta, gdzie drzewo zostało ścięte.

Na szczęście jeden z pracowników, który transportował i zabezpieczał drzewo, zauważył sowę i wezwał na pomoc Ravensbeard Wildlife Centre.

„Otrzymałem telefon od kogoś, kto zapytał, czy przyjmujemy sowy na rehabilitację” – wspomina pracownik z Ravensbeard Wildlife Centre. „Odpowiedziałem:„ tak, przyjmujemy”. Przez chwilę panowała cisza, i kobieta powiedziała:„ OK, oddzwonię, kiedy mój mąż wróci do domu, ma sówkę w pudełku schowaną po długiej przejażdżce.”

Sowa została przetransportowana do Ravensbeard Wildlife Center, gdzie ustalono, że to dorosła włochatka mała, najmniejszy gatunek sowy w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych.

Ravensbeard Wildlife Center zauważyło: „Wszystkie sowy rodzą się wiosną, więc pomysł, że w listopadzie urodziła się sowa, nie miał sensu”. Początkowo personel myślał, że ptak jest samcem, ale później odkrył, że jest to samica. Zaczęli się nią opiekować i postanowili nazwać ją Rockefeller (lub w skrócie Rocky), nazwana na cześć drzewa, w którym została znaleziona.

Rockefeller nic nie jadła ani nie piła podczas swojej długiej, trzydniowej podróży, więc ośrodek ratunkowy dał jej dużo płynów i myszy do jedzenia. Po kilku dniach dobrej opieki Rockefeller została dopuszczona do „startu” i niedawno została wypuszczona z powrotem na wolność. „Rocky będzie kontynuować swoją wędrówkę na południe o zmierzchu” – informuje Ravensbeard Wildlife Center

„Wypuszczenie nastąpi o zachodzie słońca, aby przed zapadnięciem nocy mogła znaleźć bezpieczne schronienie. Znaleźliśmy odpowiednią cichą grupę drzew iglastych, aby zapewnić jej bezpieczeństwo, którego potrzebuje”.

Czytaj: Pies i sowa mogą być przyjaciółmi na całe życie

Ravensbeard Wildlife Center uchwyciło moment wypuszczenia Rocky’ego kamerą i udostępniło materiał na Facebooku. Widzimy małą sówkę dzielnie lecącą do lotu i znajdującą bezpieczne miejsce na drzewie, zanim zdecyduje, dokąd będzie lecieć dalej. „Uratowanie Rocky’ego było sukcesem”, mówi centrum. „Jest twardym ptaszkiem i cieszymy się, widząc ją z powrotem w jej naturalnym środowisku”.

Sprawdź zdjęcia Rockefeller poniżej, a także wideo z jej wypuszczenia na wolność. Powodzenia mała!

Kiedy choinka w Rockefeller Center została dostarczona do Nowego Jorku, wśród gałęzi znaleziono maleńką sówkę.

Ravensbeard Wildlife Center przyjęło ją do siebie i nazwało ją Rockefeller – w skrócie Rocky.

Po kilku dniach dobrej opieki Rocky została dopuszczona do „startu” i wypuszczona z powrotem na wolność.

Oto drzewo, na którym została znaleziona, zanim zostało ścięte.

Zdjęcie: Instagram

Tutaj widzimy, jak choinka jest instalowana w Rockefeller Center.

Zdjęcie: Instagram

Uratowanie Rocky’ego było sukcesem! Powodzenia w podróży, maleńka.

Ravensbeard Wildlife Center: Strona internetowa | Facebook | Instagram

Czytaj: Wrocławskie zoo: pierwsze na świecie wideo z narodzin myszojelenia

Bluelink: TBG- We Go Beyond

johannesfloe.com – Art to remember