Urodził się pierwszy na świecie żółw olbrzymi albinos

0
249
W szwajcarskim zoo urodził się niezwykle rzadki żółw albinos. Źródło: Tropiquarium

W szwajcarskim zoo na świat przyszedł niezwykle rzadki żółw albinos.

W zeszłym miesiącu w szwajcarskim zoo urodziły się dwa żółwie. Pracownicy byli w ogromnym szoku, gdy zobaczyli, że jeden maluch urodził się z bielactwem. Urocze małe stworzenie jest oficjalnie pierwszym zarejestrowanym żółwiem Galapagos albinosem o bladej skórze, bladej skorupie i czerwonych oczach.

Mały albinos należy do gatunku żółwia słoniowego. Jego matka złożyła jaja w lutym, a młode wykluły się na początku maja. Albinos wraz ze swoim bratem ważyli zaledwie 50 gramów i przez pierwsze tygodnie swojego życia spędzili w inkubatorach w Tropiquarium, w Servion, w Szwajcarii, w których byli pod stałą opieką specjalistyczną. Do matki wrócili na początku czerwca, podaje ABC News.

Czytaj: W Indiach posprzątano plażę z myślą o żółwiach.

Zoo wydało oświadczenie ujawniające, że „po raz pierwszy na świecie urodził się i trzymany jest w niewoli żółw albinos Galapagos”.

„Byliśmy bardzo podekscytowani tym, że w naszym zoo urodził się albinos. To pierwszy raz, gdy żółw słoniowy urodził się z bielactwem poza Galapagos” – napisali w oświadczeniu pracownicy ogrodu zoologicznego.

Źródło: Tropiquarium

Pracownicy zoo powiedzieli: „Albinizm jest rzadki u żółwi, z około jednym przypadkiem na 100 000 osobników w porównaniu z około jednym przypadkiem na 20 000 osobników u ludzi”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

W oświadczeniu dodano również, że ponieważ są zagrożonym gatunkiem, żółwie te hodowano w ramach „programu ochrony gatunku”.

Małe stworzenie waży około 50 gramów i z łatwością mieści się w dłoni. Płeć nie została jeszcze ujawniona.

Matka, która waży ponad 100 kilogramów, urodziła jeszcze jednego żółwia; jednak drugi maluch jest czarny, podobnie jak jego rodzice, podaje ABC News.

Wcześniej pisaliśmy również o tym, że na Wyspach Galapagos odkryto rzadki gatunek żółwia Galapagos, który skądinąd uważano za wymarły.

Czytaj: Żółw uważany za wymarły od 112 lat znaleziony na Galapagos

Według The Independent „żółw olbrzymi” został znaleziony po tym, jak uważano, że wyginął ponad 112 lat temu.

wad

Brak postów do wyświetlenia