W Brazylii zaadoptowano 17-letnią dziewczynę – kiedy straciła już nadzieję na rodzinę

0
462
Jocasta, urodzona w Porto Alegre, między swoimi rodzicami, Soraią i Cleberton, z Rio de Janeiro.

Poznaj historię Jocasty, która ponad połowę swojego życia spędziła w domu w Porto Alegre i została adoptowana przez parę z Rio de Janeiro. Teraz nowa rodzina będzie mieszkać w Portugalii.

Każdy zasługuje na szczęście w życiu! Jocasta spędziła 12 lat w sierocińcu. Ale teraz ma szczęśliwą i kochającą rodzinę.

Obecnie jest córką Kleberton Teixeira Felicio i Soraya Pacheco.

Zwykle im więcej czasu upływa, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że dziecko zostanie adoptowane.

Ojciec Jocasty zostawił ją i 4 kolejne dzieci, gdy dziewczynka miała 5 lat. Mama próbowała pod każdym względem zapewnić dzieciom godne warunki, ale w końcu jej dzieci zostały odebrane. Wszyscy bracia i siostry Jocasty zostali szybko adoptowani, a dziewczynka pozostała w sierocińcu.

Każdego wieczoru przed pójściem spać prosiła Boga o nową rodzinę i jej marzenie się spełniło.

Czytaj: Samotny mężczyzna adoptował dziewczynkę z zespołem Downa, odrzuconą przez 20 rodzin

rbsdirect

Para Felicio-Pacheco nie mogła mieć dzieci, dlatego zdecydowali się na adopcję. Rozwiązanie wszystkich biurokratycznych procedur i zabranie Jocasty do domu zajęło im trzy lata.

„Chcę się uczyć, iść do szkoły architektury, tworzyć piękne rzeczy. Chcę skonsultować się z mamą i tatą. To jest coś, czego nigdy wcześniej nie miałam”- tymi słowami w prezentacji wideo Jocasta przekupiła przyszłych rodziców.

Kleberton bardzo bał się adopcji takiej dorosłej dziewczyny, bo ma ona już swój światopogląd, ale Soraya była w stanie przekonać męża.

Jocascie trudno było przyzwyczaić się do nowego nazwiska. Na początku nazwała swoich przybranych rodziców „wujem” i „ciocią”.

Razem podróżują po świecie i planują przenieść się do Portugalii na trzy lata w przyszłym roku, aby pracować dla Sorayi. Te zmiany są trudne dla Jocasty, ale dziewczyna jest bardzo szczęśliwa.

„Wiele osób chce adoptować noworodka lub małe dziecko. Znalezienie rodziców dla nastoletnich dzieci jest dla nas bardzo trudne. Stworzyliśmy nawet specjalną aplikację, w której każde dziecko ma swój własny profil i prezentację wideo ”- mówią w sierocińcu.

Czytaj: „Alicja w Krainie Czarów. Ogród Świateł” zawitała w Krakowie

johannesfloe.com – Art to remember