W indonezyjskim lesie znajduje się Magiczny Most Światła

0
620

Fotograf Warman Wardhani przedstawia nam kolejny magiczny cel podróży, który każdy będzie chciał dodać do swojej listy podróży – Orchid Forest Cikole.

Położony w Lembang w zachodniej Jawie w Indonezji, ten klimatyczny las jest domem dla największej kolekcji storczyków w Indonezji. Znajduje się w nim ponad 20 000 storczyków wielu rzadkich gatunków. Ale jedną z największych atrakcji tego lasu jest wspaniały drewniany most, który jest nad ziemią, miedzy wierzchołkami drzew i który jest pięknie oświetlony nocą.

Indonezyjski minister turystyki Arief Yahya szybko zwraca uwagę na staranną konstrukcję drewnianego mostu. Jest szczególnie dumny z oszałamiających widoków dostępnych podczas spaceru po moście, dzięki czemu jest to idealne miejsce dla młodych ludzi, którzy starannie zarządzają swoimi mediami społecznościowymi. Fotografowi Wardhani z pewnością udało się uchwycić widoki pożądane przez projektantów wiszącego mostu poprzez serię nastrojowych wieczornych zdjęć.

Sam most jest wykonany z drewna i liny, która owija się wokół drzew w lesie, tworząc w oddali delikatną falę, która prowadzi ścieżkę dla odwiedzających. Punkty kotwiczenia mostu na drzewach rozszerzają się, tworząc obszary obserwacyjne, w których turyści mogą zatrzymać się i spojrzeć na las poniżej. W ciągu dnia odwiedzający mogą skorzystać z okazji, aby odszukać rzadkie orchidee występujące w Indonezji, Brazylii, Peru i nie tylko. W nocy efekt „świecącego ogrodu” uzyskuje się dzięki zastosowaniu czujników, które migoczą, tworząc pokaz świetlny późnym popołudniem.

Czytaj: Park ze ścieżkami między wierzchołkami drzew

Zdjęcie: Warman Wardhani
Zdjęcie: Warman Wardhani

Wardhani fotografuje również struktury w lesie, które są nieco bliżej gruntu leśnego. Schody i miejsca odpoczynku zaprojektowano podobnie jak most wiszący. Wykonane są prawie w całości z drewna i wsparte są na pniach drzew wyznaczających ścieżkę. Liniowe elementy są oświetlone paskami żółtawo-białego światła, które kierują obiegiem, podczas gdy pozostałe miejsca i obszary obserwacji są ozdobione większymi żarówkami, które tworzą baldachim nad przestrzenią.

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz rześkie górskie powietrze, zapierające dech w piersiach rzędy sosen – czy po prostu dlatego, że zdjęcia Wardhani zainspirowały Cię do wędrówki – Orchid Forest Cikole i magiczny drewniany most, który przez niego biegnie, są warte podróży.

Fotograf Warman Wardhani przedstawia nam kolejne magiczne miejsce, które warto dodać do naszej listy podróży – Orchid Forest Cikole w Indonezji.

Zdjęcie: Warman Wardhani

Magiczne miejsce obejmuje most wykonany z drewna i liny, która wije się wokół drzew w lesie, tworząc w oddali delikatną falę, która prowadzi ścieżkę dla odwiedzających.

johannesfloe.com – Art to remember

Zdjęcie: Warman Wardhani

W nocy las jest pięknie oświetlony, dzięki zastosowaniu czujników, które migoczą, tworząc pokaz świetlny późnym popołudniem.

Zdjęcie: Warman Wardhani

Warman Wardhani: Instagram 

Czytaj: W indonezyjskiej restauracji podczas spożywania posiłku ryby robią Tobie pedicure