W każdym z tych 10 zdjęć są błędy, czy potrafisz je wszystkie znaleźć?

0
297
views

Artyści są znani z tworzenia rzeczy, które są bez skazy. Jest jednak takie znane powiedzenie Sherlocka Holmesa, które mówi: „Widzisz, ale nie obserwujesz”. Osoby, którzy są bardzo spostrzegawcze, zwracają uwagę na szczegóły, takie jak ludzie, zwierzęta, sytuacje, wydarzenia itp. Obserwują, zauważają i rejestrują drobne szczegóły w swoim umyśle, po prostu widząc różne rzeczy.

Umiejętności obserwacji są ważne dla przetrwania w dzisiejszym świecie, ponieważ dają przewagę w różnych sytuacjach i są przydatne w wielu miejscach pracy. Aby sprawdzić, jak duże umiejętności obserwacyjne mają nasi czytelnicy, wybraliśmy 10 obrazów, na których są drobne błędy popełnione przez artystę.

Zobaczmy, ile i jak szybko uda Ci się wykryć te błędy.

1. Astronauta

Ten obraz przedstawia astronautę stojącego na Księżycu z przestrzenią w tle. W pobliżu astronauty znajduje się amerykańska flaga, a w pobliżu zaparkowany statek kosmiczny. Błąd na zdjęciu jest bardzo trudny do znalezienia, ponieważ wydaje się, że jest to przeróbka zdjęcia, na którym w tle świecą gwiazdy.

Zdjęcie: brightside.me

Błąd na zdjęciu zajmuje trochę czasu i uważnie przyjrzyj się szczegółom. Błąd na obrazku polega na tym, że są dwa Księżyce. To białe na zdjęciu w lewym górnym rogu obrazka jest przez wielu mylone jako planeta, ponieważ na większości zdjęć widzieliśmy Ziemię lub inną planetę w tle. Ale tutaj mamy kolejny Księżyc.

Zdjęcie:  brightside.me

2. Wieś

Ten obraz przedstawia spokojną i pogodną okolicę. Dżentelmen stoi na szczycie kamiennego mostu, a po lewej stronie obrazu widać drzewo i drogę w pobliżu mostu. Pod mostem płynie rzeka.

Zdjęcie: www.discoverypost.net

Błąd na zdjęciu polega na tym, że rzeka, która płynie pod mostem, nie płynie dalej po drugiej stronie mostu. Większość ludzi skupia się na dżentelmenie lub moście i nie zauważa, że nie ma rzeki po drugiej stronie mostu, gdzie widzimy drzewo.

Zdjęcie: brightside.me

3. Golenie się przed lustrem

Na tym zdjęciu jest dość kreskówkowo wyglądający dżentelmen, który dzięki dwóm kłom wydaje się być wampirem. Pokazany jest w trakcie golenia twarzy i stoi przed lustrem. Ma na twarzy pianę mydła, długie paznokcie, kamizelkę i brzytwę w dłoni, gotowy do wykonania pierwszego ruchu.

Zdjęcie: incrivel.club

Większość ludzi myśli o tym, dlaczego wampir goli twarz, dlaczego ma na sobie podkoszulek lub cokolwiek w tym rodzaju. Jednak ludzie wiedzą, że wampiry nie mają żadnych odbić. Dlatego obraz pokazujący jego odbicie w lustrze jest niemożliwy.

4. Niedźwiedź polarny i pingwiny

Ten obraz jest smutny, ponieważ niedźwiedź polarny i dwie rodziny pingwinów są pokazane na małym pływającym kawałku lodu. Wygląda na to, że pingwiny nie są zadowolone z tego, że niedźwiedź polarny zajmuje miejsce na lodzie.

Zdjęcie: www.unimetre.com

Błędem na tym obrazku nie jest to, że lód nie jest wystarczająco duży dla wszystkich zwierząt. Odpowiedź tkwi w naturze geograficznej. Otóż, niedźwiedzie polarne znajdują się na biegunie północnym planety, a pingwiny żyją na biegunie południowym planety.

Zdjęcie: www.unimetre.com

5. Mama serwująca śniadanie

To zdjęcie przedstawia mamę serwującą śniadanie trójce swoich dzieci i bardzo szczęśliwemu kotu. Na stole są trzy szklanki mleka, a przed dziećmi dwie miski płatków. Błąd w tym obrazie jest bardzo trudny do znalezienia.

Zdjęcie: 5funfacts.com

Błąd w tym obrazie tkwi w szczegółach narysowanych przez artystę. Przyjrzyj się uważnie dzbanowi trzymanemu przez matkę. Chociaż mleko wypływa z niego i trafia do szklanki, w samym dzbanku nie ma mleka.

Czytaj: Istnieje 8 rodzajów inteligencji dzieci. Jaki talent ma Twoje dziecko?

Zdjęcie: www.unimetre.com

6. Pustynia i wielbłądy

Obraz przedstawia dwa biedne wielbłądy podróżujące przez pustynię, z płonącym słońcem nad nimi. W tle widać małe drzewo.

Zdjęcie: www.ohadiyorum.com.tr

Błąd na tym zdjęciu polega na tym, że nie ma cieni zwierząt padających na piasek. Gdy słońce świeci na nich w prawym górnym rogu, cienie powinny być widoczne w lewym dolnym rogu obrazu.

Zdjęcie: www.ohadiyorum.com.tr

7. Ulica w Londynie

To zdjęcie przedstawia osobliwą ulicę Londynu, na której mijają się czerwony autobus i czarna taksówka. Na zdjęciu widoczna jest czerwona budka telefoniczna.

Zdjęcie: bbmessaging.com

Aby znaleźć błąd w tym obrazie, trzeba mieć bardzo dobrą znajomość przepisów ruchu drogowego, a także bardzo szczerze i wnikliwie skupić się na obrazie. Błędem na tym obrazie jest to, że w Wielkiej Brytanii ludzie na drodze poruszają się po lewej stronie drogi, w przeciwieństwie do USA, gdzie ludzie jeżdżą po prawej stronie.

Zdjęcie: Sympa-sympa.com

8. Chatka

Na zdjęciu scena domu, płot i brama z drogą przechodzącą przez przestrzeń domu. Coś w domu się gotuje, bo z komina wydobywa się dym. W scenerii widać też zieleń, wzgórza i cudowny wiatr.

Zdjęcie:  osabido.com

Patrząc z ostrością, można zauważyć, że wiatr wieje w dwóch różnych kierunkach, ponieważ liście na drzewach poruszają się w jednym kierunku, a dym z komina w drugim.

Zdjęcie: www.discoverypost.net

9. Dziewczyna przymierza ubrania

Na zdjęciu dziewczyna przymierza nowe ubrania i stylowy kapelusz. Dziewczyna podziwia siebie i kapelusz w lustrze w przebieralni. Dopasowuje kapelusz do głowy.

Zdjęcie: www.novelfeed.com

Błąd tkwi w lustrzanym odbiciu dziewczyny. Ułożenie rąk w lustrzanym odbiciu jest nieprawidłowe. Prawa ręka jest pokazana jako lewa ręka w lustrze i odwrotnie.

Zdjęcie: www.ohadiyorum.com.tr

10. Ulica miejska i tablice

Zdjęcie: reportnewsasia.com

Na tym obrazku jest kilka błędów. Pierwszym błędem jest to, że plakat piłkarski przedstawia nieistniejącą datę – 32 grudnia. Drugi błąd to brak drzwi do tramwaju, a tramwaj jedzie bez szyn. Ostatnim błędem jest to, że sygnał na górze ma tylko kolory zielony i żółty i nie ma koloru czerwonego.

Zdjęcie: reportnewsasia.com

Czytaj: Strażacy z Obornik Śląskich organizują zbiórkę dla psów z okolicznych schronisk

Bluelink: TBG- We Go Beyond

johannesfloe.com – Art to remember