W Ontario w Kanadzie możesz zamówić ten narkotyk w Uber Eats

0
207
Uber, który już dostarcza alkohol za pośrednictwem swojej jednostki Eats, już od jakiegoś czasu przygląda się rozwijającemu się rynku konopi. Zdjęcie: Pixabay

Użytkownicy Uber Eats będą musieli zweryfikować swój wiek w aplikacji i odebrać zamówienie w ciągu godziny.

Uber, który już dostarcza alkohol za pośrednictwem swojej jednostki Eats, już od jakiegoś czasu przygląda się rozwijającemu się rynku konopi.

Palacze marihuany w Kanadzie mogą od stycznia zamawiać marihuanę w UberEats po tym, jak Uber zrobił „pierwszy krok na rynku konopi” – jak donosi raport Reuters.

Użytkownicy Uber Eats w Ontario wkrótce będą mogli kupować produkty z konopi indyjskich za pomocą aplikacji, co oznacza pierwsze wejście firmy do branży konopi indyjskich.

„Uber Technologies Inc umożliwi użytkownikom w Ontario w Kanadzie składanie zamówień na konopie indyjskie w aplikacji Uber Eats, co oznacza wejście giganta z wjazdem do dynamicznie rozwijającego się biznesu” – powiedziała rzeczniczka firmy.

Klienci będą mogli składać zamówienia do sklepu z konopiami Tokyo Smoke w wyspecjalizowanej części aplikacji i odebrać je w pobliskim sklepie.

Czytaj: Rząd Kanady wpisał plastik na listę produktów toksycznych

Rocznie rynek konopi wyceniany jest na około 5 miliardów CAD, co odpowiada 3 miliardom funtów, 4 miliardom dolarów lub 16 miliardom złotych. Według danych firmy badawczej BDS Analytics w 2026 r. prawdopodobnie wzrośnie do 6,7 miliarda dolarów (5 miliardów funtów).

Według firmy użytkownicy Uber Eats będą musieli zweryfikować swój wiek w aplikacji, zanim będą mogli odebrać zamówienie w ciągu godziny.

Zgodnie z przepisami, przy odbiorze będą musieli również okazać dowód tożsamości.

Pixabay

Kanada była pierwszym krajem G20, który zalegalizował marihuanę rekreacyjną w 2018 roku. Z drugiej strony administracja Justina Trudeau wciąż zmaga się z nielegalnym sektorem konopi indyjskich, który stanowi około 40% całkowitej sprzedaży.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Korporacja ma na celu odciągnięcie ludzi od nielegalnego rynku.

„Współpracujemy z liderami branży, takimi jak Tokyo Smoke, aby oferować ludziom w Ontario bezpieczne i wygodne opcje zakupu legalnej marihuany” – powiedziała w oświadczeniu Lola Kassim, dyrektor generalna Uber Eats Canada.

„Będziemy nadal uważnie przyglądać się przepisom i możliwościom rynek po rynku. W miarę ewolucji przepisów lokalnych i federalnych będziemy badać możliwości u sprzedawców działających w innych regionach” – powiedziała Reuters rzeczniczka Ubera.

Firma nie chce powiedzieć, czy planuje rozszerzyć usługę w całej Kanadzie, poza Ontario i Stany Zjednoczone.

Użytkownicy, którzy utknęli w domu z kilkoma alternatywami rozrywki z powodu ostrzejszych ograniczeń pandemii i blokad w zeszłym roku, zwiększyli popyt na produkty związane z konopiami indyjskimi w Kanadzie.

Czytaj: Szklany pociąg pośród kanadyjskich gór!