W Szczecinie jest specjalna skrzynka na listy do św. Mikołaja

0
70
W Szczecinie stanęła nietypowa skrzynka. To skrzynka na listy do św. Mikołaja. Zdjęcie: Facebook, pl.freepik.com

Rozpoczął się grudzień, więc już w radiu możemy usłyszeć piosenki świąteczne, w sklepach już od dawna możemy kupić ozdoby świąteczne, bombki i lampki choinkowe. A w Szczecinie możemy wysłać list do św. Mikołaja dzięki specjalnej skrzynce na listy. Pomysłodawczyni przedsięwzięcia zapowiada, że każde dziecko dostanie odpowiedź.

Na kilku grupach na Facebooku ukazała się niedawno taka informacja:

„Na Jana Styki 33 stanęła właśnie skrzynka na listy do Św. Mikołaja. Podczas spaceru każde dziecko może wsadzić do niej swój list, a jeśli zostawi na nim adres zwrotny, to Pani Mikołajowa zadba o to, aby Mikuś na każdy z nich odpowiedział i przesłał małą łakoć prosto z Bieguna Północnego”. Pomysł bardzo się spodobał internautom.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: Facebook

– Skrzynka będzie stała do Święta Trzech Króli i tak długo jak będą pojawiać się w niej listy, tak długo będziemy na nie odpisywać – mówi pani Anita, pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

– Jeśli chodzi o pomysł, to zrodził się on w mojej głowie po obejrzeniu jednego ze świątecznych filmów. Co roku staram się w naszym domu wprowadzać nową tradycję, którą moglibyśmy uszczęśliwić innych. Jeśli odpowiedź od Św. Mikołaja wywoła choć jeden uśmiech i radość na buzi i w oczach choć jednego dziecka, to znaczy, że było warto.

Czytaj: Spotkanie ze św. Mikołajem nie zawsze się dobrze kończy

O akcji wiemy od niedawna, ale entuzjazm, z jaką została przyjęta, przerósł najśmielsze oczekiwania pani Anity. W komentarzach pod postem na Facebooku internauci sugerują nawet, by wraz z listem wrzucić znaczek na odpowiedź zwrotną.

– Powiem szczerze, że w życiu nie spodziewałam się, że będzie takie zainteresowanie i że zostanie to tak ciepło odebrane. Ja nie oczekuję znaczka zwrotnego w środku. Jak skończą nam się środki na ten cel, to wyślę elfa na rowerze, aby porozwoził je pod adresy – zapewnia pani Anita.

Czytaj: W Szczecinie powstaje pierwszy w Polsce zielony wieżowiec

Zdjęcie: Facebook