W tej „Restauracji błędnych zamówień” pracują tylko kelnerzy z demencją

0
545

Podczas pobytu w restauracji oczekujesz, że Twoje zamówienie zostanie prawidłowo dostarczone. Jednak w tej restauracji możesz się nieco zdziwić, gdy kelner bądź kelnerka przyniesie ci inne danie od tego, które zamówiłeś.

W „Restauracji błędnych zamówień” w Japonii pracują tylko osoby z demencją starczą, które mogą, ale nie muszą prawidłowo zrealizować Twojego zamówienie.

„Restauracja Błędnych Zamówień” została otwarta w 2017 roku. Przed otwarciem było wiele szkoleń dla personelu i kelnerów. Od tego czasu restauracja współpracuje z różnymi lokalami gastronomicznymi na całym świecie.

Do słowa „błędnych” w nazwie restauracji goście podchodzą pozytywnie, oczekując, że danie może zostać źle zrealizowane, ale i tak będzie to pyszne jedzenie. W krótkim filmie o restauracji podano, że mniej więcej 37% zamówień jest błędnie realizowanych, ale pomimo tych błędów 99% klientów stwierdziło, że chętnie tam wróci i zje jeszcze raz.

Shiro Oguni, właściciel „Restauracji błędnych zamówień”, ma nadzieję, że lokal ten spowoduje, że ludzie staną się bardziej otworci na demencję.

Na całym świecie żyje 35 milionów ludzi. Przewiduje się, że liczba ta wzrośnie do 115 milionów do roku 2050. „Chcemy zmienić społeczeństwo, aby stało się bardziej opiekuńcze i świadome. Obojętnie, czy z demencją lub jej brakiem, wszyscy możemy żyć razem w harmonii” – mówi właściciel.

Czytaj: Taniec może opóźnić oznaki starzenia się w mózgu

W „Restauracji błędnych zamówień” pracują tylko kelnerzy z demencją. Taka osoba jako pracownik, może, ale nie musi, poprawnie zrealizować zamówienia przybyłych gości.

YouTube

Kiedy odpuścisz i zmniejszysz swoje oczekiwania, zauważysz, jak dobrze bawią się kelnerzy i ile im to sprawia radości. Obojętnie, co przyniosą, na pewno zjesz coś pysznego.

YouTube
YouTube

Czytaj: Japońskie więzienie to nie wczasy. Dzieją się tam okrutne i straszne rzeczy!