W tym miejscach odkryjesz narodowy charakter każdego kraju

0
465

15 niesamowitych miejsc nieturystycznych, w których można odkryć narodowy charakter każdego kraju.

Nie da się ukryć, że najsłynniejsze miasta świata zachwycają turystów wspaniałymi wrażeniami i niezapomnianymi wspomnieniami!

Wielkie światła miejskie, niesamowite zabytki i atrakcje turystyczne otwierają przed Tobą zupełnie nowy świat wrażeń …

Jednak każdy kraj pozostawia niewypowiedziane historie, a niektóre ze swoich tajemnic pozostają nieznane. Gdy zejdziesz z dobrze wydeptanej ścieżki i pomachasz na pożegnanie zatłoczonym stolicom, będziesz zdumiony krajowymi kulisami za błyszczącą fasadą.

Spotkasz się twarzą w twarz z tradycjami i zwyczajami rdzennych mieszkańców, przejdziesz brukowaną ulicą w małej wiosce, odwiedzisz zarówno starożytne, jak i nowoczesne zabytki.

Zapraszam Cię do wzięcia udziału w tej wirtualnej wycieczce z nami i wspólnego odkrywania tajemnic tych krajów!

1. Yvoire, Francja

Ta kolorowa wioska Yvoire ma ponad 700 lat. Pomimo wszystkich zaciętych bitew, które miały tu miejsce i klęsk żywiołowych, przez które przeszła, wioska nonszalancko zachowała swój historyczny wygląd w obliczu tych testowych warunków i czasu.

W tej cichej wiosce nad brzegiem Jeziora Genewskiego znajdziesz starożytny zamek zbudowany przez hrabiego Amadeusza V Sabaudzkiego. Będziesz miał okazję doświadczyć długich, cichych spacerów po brukowanych uliczkach, podziwiać solidną, ale elegancką architekturę i spotkać uroczych mieszkańców tej wioski. W sumie całe miejsce jest po prostu magiczne. Nic dziwnego, że Yvoire otrzymało należne mu miejsce wśród najpiękniejszych wiosek we Francji. C’est vraiment assez beau!

2. Wyspa Kangura, Australia

Wyspa Kangura to wymarzona atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jedną trzecią terytorium wyspy zajmują jej rezerwaty przyrody i parki narodowe. Będziesz pod wrażeniem wspaniałej scenerii na tle gigantycznych klifów i zielonych łąk.

Decydując się na spacer tutaj, z łatwością można spotkać kangury, jaszczurki, misie koala, dziobaki i wiele różnych gatunków ptaków – pingwiny małe, kakadu Banksa, płomykówkę zwyczajną i wiele innych. Jeśli wybierzesz się na wycieczkę łodzią, możesz również natknąć się na zabawne delfiny i foki. Australia to bez wątpienia jeden z najbardziej różnorodnych i najpiękniejszych krajów świata.

3. Fort w Bourtange, Holandia

Fort w Bourtange, znany również jako „Star Fort”, znajduje się w Holandii. Został zbudowany podczas wojny osiemdziesięcioletniej, holenderskiej wojny o niepodległość przeciwko Hiszpanii.

Architekci tamtych czasów wymyślili zupełnie nowy typ fortyfikacji, aby chronić fort przed bezpośrednim ostrzałem artyleryjskim. Wojna zakończyła się zawarciem pokoju w Münster, po którym fort został opuszczony. Po pewnym czasie wrócili do fortu, aby wzmocnić bastion i poszerzyć jego terytorium.

Odtąd od XIX wieku „Star Fort” należy do lokalnej społeczności. Więc następnym razem, gdy znajdziesz się w Groningen, wybierz się na wycieczkę po Bourtange; nie tylko jest to dobre miejsce do przemyśleń, ale także pozwala rozkoszować się cudowną scenerią, która go otacza.

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

4. Albarracín, Hiszpania

Hiszpański pisarz i filozof José Ortega y Gasset opisał kiedyś Albarracín jako „miasto, które wznosi swoją zadziwiającą sylwetkę na wyżyny”.

To miasto jest często nazywane „różowym miastem”. Tak piękną nazwę nadano Albarracínowi pod rządami muzułmanów. Na obrzeżach tego różowo zabarwionego średniowiecznego miasta będziesz mógł podziwiać szmaragdowozielone łąki i szafirowe rzeki.

Co więcej, znajdziesz 18-kilometrowy akwedukt, zbudowany jeszcze w czasach rzymskich. Wybierz się na długi spacer starożytną ulicą w Albarracín i pozwól sobie poczuć prawdziwą atmosferę przeszłości.

Czytaj: Badacze odkryli zakopany w Hiszpanii liczący 5000 lat kryształowy sztylet

5. Devonshire, Anglia

Devon, archaicznie znane jako Devonshire, to malownicze hrabstwo w Anglii, rozciągające się od Kanału Bristolskiego na północy po Kanał La Manche na południu.

Devon bierze swoją nazwę od Dumnonii, która była ojczyzną celtyckich Brytyjczyków. Obecnie Devon jest popularnym celem rekreacji i wypoczynku, chociaż nadal można znaleźć kilka odległych wiosek rybackich i portów prawie nietkniętych.

Devon to ojczyzna wielkich marynarzy – Sir Francisa Drake’a i Sir Waltera Raleigha. W Devon urodziła się także „królowa kryminałów” Agatha Christie. Nawiasem mówiąc, tak dla Twojej wiadomości, wszystkie wydarzenia opisane przez Sir Arthura Conana Doyle’a w jego „Hound of the Baskervilles” („Pies Baskerville’ów„) miały również miejsce w Devon.

Zobacz Anglię w jej naturalnym środowisku z ostrymi wiatrami, malowniczymi krajobrazami, starymi domami i uliczkami graniczącymi z mistycznymi.

6. Hokkaido, Japonia

Jeśli masz to szczęście, że odwiedzasz Japonię, odwiedź wyspę Hokkaido. Japońscy perfekcjoniści stworzyli naprawdę imponujące atrakcje turystyczne: Taras Unkai na szczycie góry, pola lawendowe, ośrodki narciarskie i Błękitny Staw.

Tutaj możesz spotkać niesamowicie słodką japońską karłowatą latającą wiewiórkę, która mieszka tylko na Hokkaido.

Co więcej, będziesz zaskoczony, że nie tylko nieprawdopodobne połączenie nowoczesnych technologii i natury nie tylko nie koliduje ze sobą, ale wzajemnie się uzupełnia.

7. Monsanto, Portugalia

Monsanto to piękna mała wioska na portugalskiej wsi. Cała wioska, a przynajmniej tak się wydaje, jest wykuta w skale. Odnosisz takie wrażenie, mijając granitowe domy, wciśnięte między gigantyczne głazy.

Widoki są po prostu oszałamiające – góry, zielone drzewa, dachy wyłożone kafelkami, brukowane uliczki. Monsanto było niegdyś centrum prowincji Beira Baixa i od tego czasu krajobraz miejski prawie się nie zmienił.

W 1938 r. Monsanto otrzymało tytuł najbardziej „portugalskiego miasta w Portugalii”. Cóż to za przyjemność beztrosko wędrować po ulicach, od czasu do czasu zatrzymując się w lokalnej restauracji pod głazem.

8. Kanion Fjaðrárgljúfur, Islandia

Kanion Fjaðrárgljúfur, położony w południowo-wschodniej Islandii, jest niesamowitym dziełem matki natury. Spójrz na powyższe zdjęcie, czy nie zapiera dech w piersiach?

Sam kanion jest wynikiem tysiącletniej erozji, spowodowanej topnieniem lodowców po epoce lodowcowej. Ma prawie 2 kilometry długości i do 100 metrów głębokości, a w miarę upływu czasu kanion był nieustannie rzeźbiony i kształtowany przez rzekę Fjaðrá. Gwarantujemy, że nie jest to zwykła wycieczka nad rzekę – to przygoda życia!

9. Alberobello, Włochy

Małe miasteczko Alberobello jest pełne magicznego uroku. Alberobello słynie z wyjątkowych budynków trullo, które są bardzo popularne wśród podróżników.

W mieście jest około półtora tysiąca „bajkowych” domów ze stożkowymi dachami, a tak przy okazji, mówią, że wiele z nich ma ponad 7 wieków!

Nazwa miasta pochodzi od łacińskiego „Arboris Belli”, co oznacza „piękne drzewa”. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że w tym małym przytulnym miasteczku po prostu odkryjesz Włochy na nowo: słoneczne, gościnne, udekorowane przez inspirujących artystów i oczywiście przez samą naturę.

10. The Dark Hedges, Irlandia

The Dark Hedges to niezwykłe, urzekające miejsce, to najpiękniejsza droga w Irlandii Północnej, w pobliżu wioski Armoy.

Ta piękna aleja bukowa została zasadzona przez rodzinę Stuartów w XVIII wieku. Intencją rodziny było udekorowanie wejścia do swojego domu i oczywiście wywarcie wrażenia na gościach.

Dziś dwór z powodzeniem przekształcił się w popularny klub golfowy. Jednak legenda głosi, że w cieniu tych drzew wciąż można spotkać ducha Szarej Damy … Trzeba powiedzieć, że miejscowi uwielbiają swoje tradycje, a także intrygujące tajemnice tego miejsca.

johannesfloe.com – Art to remember

11. Kandovan, Iran

Z daleka wioska Kandovan wygląda bardzo podobnie do gigantycznej kolonii termitów. W rzeczywistości są to zbudowane przez człowieka domy na klifach, które nadal zamieszkuje prawie tysiąc osób.

Nie dajcie się jednak tak łatwo zwieść ich wyglądowi; mieszkańcy wioski są bardziej niż zaznajomieni z nowoczesnym komfortem.

Kandovan powstał z pozostałości wulkanu po erupcji wulkanu Sahand setki lat temu. Nawiasem mówiąc, sama wioska wzięła swoją nazwę od perskiego „Kandoo-e Asal”, co dosłownie oznacza „ule”. Gdy już tam będziesz, na pewno poczujesz się jak perski bohater baśni.

12. Hobbiton, Nowa Zelandia

Ta fantastyczna wioska była pierwotnie planem filmowym, zbudowanym wysiłkiem prawie 400 osób, do kręcenia słynnej trylogii „Władca Pierścieni”. Po zakończeniu zdjęć wioska przez jakiś czas pozostawała pusta. Nie trwało to jednak długo, ponieważ ktoś szybko wpadł na pomysł przekształcenia wioski hobbitów w pełnowymiarową atrakcję turystyczną!

Gdy tylko to się stało, fani „Władcy Pierścieni” zaczęli gromadzić się z całego świata tylko po to, by mieć szansę zobaczyć znane obecnie na całym świecie Hobbits Holes, pub Green Dragon, młyn Hobbiton i most z podwójnym łukiem.

Czytaj: Nowa Zelandia zatwierdza największy rozkwit w historii Parku Narodowego. Powiększyli granice tysiące razy.

13. Jezioro Titicaca, Peru/Boliwia

Dla okolicznych mieszkańców jezioro Titicaca jest bardzo świętym miejscem. Sama nazwa pochodzi z języka keczua, którym posługują się Inkowie i oznacza „skałę pumy”.

Według naukowców, miliony lat temu jezioro było starożytnym morzem; w rzeczywistości jego wody są nadal zamieszkane przez niektóre gatunki ryb oceanicznych, skorupiaki, a nawet rekiny.

Titicaca zasila około 300 rzek. Czasami można nawet dostrzec niezwykłe pływające wyspy zbudowane z trzcin, zamieszkałe przez Indian Uru. Prowadzą bardzo proste, spokojne życie bez większych zmian w ciągu ostatniego stulecia. Będąc tam, można nawet pomyśleć, że właśnie cofnąłeś się w czasie. Co za szok czasowo-przestrzenno-kulturowy!

14. Gaztelugatxe, Kraj Basków, Hiszpania

San Juan de Gaztelugatxe to wyspa na wybrzeżu Vizcaya. Jest połączona z lądem wąskim sztucznym mostem o 237 stopniach. Na szczycie wysepki znajduje się malutki kościółek poświęcony Janowi Chrzcicielowi, który prawdopodobnie postawił stopę na wyspie w X wieku.

Z pewnością zapamiętasz wspaniałe widoki i przewiewne rozbryzgi czystych, lazurowych fal. To i świeża bryza niewątpliwie napełnią Cię swoją magiczną energią.

15. Chefchaouen, Maroko

„Niebieskie miasto” Chefchaouen jest magicznie położone pod surowymi szczytami gór Rif. Epicka górska sceneria, piękne krajobrazy, starożytna architektura… Wszystko tutaj jest czystym dziełem sztuki.

Główną atrakcją są jednak budynki we wszystkich odcieniach błękitu: od turkusu przez kobalt po szafir. Jest to miejsce o tak boskim pięknie, że gdy tylko przybędziesz, udaj się do najbliższej fontanny, aby wrzucić monetę do falującego stawu i życzyć sobie powrotu do tego cudownego miejsca.

wad

Brak postów do wyświetlenia