Wetknij łodygę róży w ziemniaka i zobacz, co się stanie po tygodniu!

0
1866

Zamień jedną różę w cały krzew róży w mgnieniu oka!

Piękny bukiet kwiatów na kuchennym stole może rozjaśnić każdy pochmurny dzień, prawda? Niestety, kwiaty są dość drogie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że po kilku dniach będziesz musiała je wyrzucić do kosza.

Jednak dzięki tej sztuczce, będziesz mogła wyhodować swój piękny raj róż.

Wszyscy kochają kwiaty

Kwiaty są piękne i zapewniają domowi przytulną i przyjazną atmosferę. Dodatkowo pachną niesamowicie! Czy wiesz, że kwiaty mogą korzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie? Kup sobie hortensję i pożegnaj się z suchymi oczami, bólami głowy i wrażliwą skórą. Wszystko dzięki tej jednej roślinie.

Kupowanie roślin może być jednak drogie, więc uprawianie ich w ogrodzie może być dobrą alternatywą. Nie dość, że ogród pełen kwiatów wygląda bardzo ładnie, to na dodatek jest to miejsce bardzo dobre dla naszego zdrowia psychicznego. Badania wykazały, że ogrodnictwo może poprawić Twoje zdrowie psychiczne. To dobry powód, aby zacząć ogrodnictwo, prawda?

Dobry ogrodnik

Ogrodnictwo ma zbawienny wpływ na Twoje zdrowie. Zdjęcie: taoasset.ca

Nie wszyscy z nas są na tyle dobrzy, aby stworzyć piękny ogród pełen kwiatów. Na szczęście mam dla Ciebie niesamowitą wskazówkę, która sprawi, że będziesz mogła wyhodować swoje własne róże zanim się zorientujesz! Twój dom już nigdy nie będzie bez bukietu kwiatów. Brzmi idealnie, prawda?

Każdy uwielbia piękny bukiet róż, a ta sztuczka sprawi, że będziesz mogła mieć ich cały ogród. Wszystko, czego potrzebujesz to jedna róża, ziemniak, plastikowa butelka, ziemia doniczkowa i doniczka.

Róża i ziemniak? Tak, dobrze czytasz. Ta sztuczka brzmi dość dziwnie, ale działa. Przeczytaj instrukcje i obejrzyj filmik.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 24 pomysły DIY jak przyozdobić ogród glinianymi doniczkami

Tak to się robi:

Wybierz różę, która najbardziej Ci się podoba, usuń wszystkie liście i kolce, następnie po przekątnej odetnij główkę róży (około 3 cm od kwiatu). Jeśli główka róży nadal jest ładna możesz ją umieścić w malutkim wazonie, będzie wyglądać naprawdę słodko.

Weź ziemniaka i nożem z cienką końcówką wywierć dziurę o szerokości łodygi (możesz też użyć wiertła). Upewnij się, że łodyga nie chwieje się w otworze. Na dno doniczki wsyp około 5 cm ziemi doniczkowej i umieść ziemniaka z łodygą na wierzch. Resztę doniczki wypełnij ziemią doniczkową. Odetnij spód plastikowej butelki i ostrożnie umieść ją nad łodygą wystającą w gleby. Od czasu do czasu podlewaj różę (wokół butelki) i obserwuj, jak Twoje różne rosną, jak nigdy dotąd.

Spójrz na poniższy film, aby zobaczyć, jak to działa!

Źródło: tips-and-tricks.co

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź naszą stronę f7krakow.pl z ciekawymi, interesującymi artykułami.