Wiek to tylko liczba. Starsza para zatańczyła fascynujące tango

0
792

Starsza para wkroczyła na parkiet i zaczarowała wszystkich dookoła swoim pięknym tańcem. Ten taniec udowadnia, że wiek to tylko liczba.

Filmik, który zaraz obejrzysz dowodzi, że wiek tak naprawdę nie ma znaczenia, jeśli czujesz się młodo w swojej duszy.

Mark Twain powiedział: „Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić”.

W październiku pisałam o tym, że taniec może opóźnić oznaki starzenia się w mózgu. Nowe badanie, opublikowane w czasopiśmie „Frontiers in Human Neuroscience”, pokazuje, że osoby starsze, które rutynowo uczestniczą w ćwiczeniach fizycznych, mogą opóźnić objawy starzenia się mózgu, a taniec daje najlepsze efekty. Cały artykuł możesz przeczytać tutaj.

Tango to wyjątkowy towarzyski taniec, pociągający i budzący wiele emocji, który narodził się w Argentynie w drugiej połowie XIX wieku. W tangu nie jest ważny taniec, a sposób chodzenia. Taniec ten można określić jako język ciał partnerów.

Poniżej możecie zobaczyć starszego pana, który tańczy ze starszą panią ten piękny taniec. Widać, że znają oni bardzo dobrze język swoich ciał. Udowadniają, że wiek to tylko liczba.

Wiek to tylko liczba

Publisert av To Były Czasy 70' 80' 90' Mandag 5. august 2019

Czytaj: Para taneczna wystąpiła w talent show. Sztuka na najwyższym poziomie, to trzeba zobaczyć!