Wiosna w Japonii wygląda bardzo pięknie!

0
208
views
Kwiat wiśni od stuleci stanowi symbol Japonii, z którym utożsamiają się jej mieszkańcy. Zdjęcie: Facebook

Kwiaty wiśni zakwitły w Japonii. Wygląda to naprawdę pięknie i magicznie. Sami zobaczcie.

🌸 W Japonii drzewo wiśni nazywane jest Sakurą. Piękne i szybko wzrastające kolorowe kwiaty wiśni reprezentują barwne, intensywne, pełne radości i szczęścia, ale krótkie życie. Natomiast owoc uosabia mądrość życiową i dojrzałe piękno.

🌸 W tym roku kwitnienie wiśni nastąpiło o tydzień szybciej niż rok temu. Pełen rozkwit nastąpił 27 marca, a pierwsze rozbijające się pąki kwiatów można było podziwiać 17 marca. Japońska Agencja Meteorologiczna tłumaczy, że to przez wysokie temperatury i krótszą zimę w ubiegłych latach.

🌸 Kwitnienie wiśni to dla Japończyków co roku ważny moment w ich życiu. Z jednej strony rozmyślają wówczas o doczesności i przemijaniu, kruchości i niepewności jutra. Z drugiej strony – oznacza otwarcie nowego rozdziału w życiu.

🌸 Tradycja hanami (czyli podziwiania urody kwiatów wiśni) jest czymś, co rokrocznie przyciąga do Japonii dziesiątki tysięcy turystów. Niestety, nie w tym roku. Wszystko przez koronawirus, który sieje postrach na całym świecie.

🌸 Nie możemy podróżować, więc nie pozostało nam nic innego, jak podziwianie tych pięknych kwiatów w Internecie. A jest co podziwiać!

Czytaj: Oszałamiające kwiaty wiśni w Japonii

🌸🌸 Przenieśmy się do kraju kwitnącej wiśni w czasie hanami 🌸🌸

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Czytaj: KWIATY WIŚNI ZAKWITŁY W CHINACH, JAPONII I HISZPANII. TO NAJPIĘKNIEJSZY WIDOK NA NASZEJ PLANECIE!