Witaminowa, naturalna bomba! Zacznij dzień szklanką domowego soku

0
278
Nie ma nic lepszego niż porcja świeżego, dopiero co wyciśniętego soku. Zdjęcie: pixabay.com

Łykasz jesienią i zimą suplementy? Oczywiście jest to bardzo dobre. Coraz większa świadomość, że trzeba dbać o organizm jest tylko na plus, ale może zamiast łykania kolejnej tabletki, lepiej sięgnąć po naturalny, domowy sok?

Wyciśnij dla siebie to, co najlepsze

Przez cały rok mamy dostęp do świeżych owoców i warzyw, z których można przyrządzić pyszny, zdrowy obiad, sałatkę, surówkę czy sok.

Jeśli nie masz czasu na przygotowywanie soku, dobrym rozwiązaniem są jednodniowe lub kilkudniowe soki z lodówki ze sklepu, lub stuprocentowe gotowe soki z kartonów.

Aby przygotować własnoręcznie sok, musisz mieć do tego odpowiedni sprzęt. Droższą opcją są wyciskarki, a tańszą, także dobrą opcją są sokowirówki.

Wiedziałaś, że szklanka świeżego soku z rana rozbudzi Cię lepiej niż espresso?

Energia z naturalnego soku zadziała inaczej na organizm niż kofeina, ale na pewno odczujesz „kopniaka”. Dodatkowo, sok jest zdrowy, naturalny i lepiej wpłynie na cerę. Zamiast kilku tabletek do śniadania lepiej zainwestować w świeży sok.

Za urządzenie o odpowiedniej mocy i możliwości przerobienia także twardych warzyw zapłacimy obecnie między 250 a 350 zł, a najtańszą sokowirówkę kupimy już za ok. 100 zł (np. do jabłek i miękkich owoców). Szklanka soku z marchwi i jabłek będzie kosztować zaledwie kilkadziesiąt groszy.

Sokowirówki to urządzenia tańsze od wyciskarek i znacznie mniejsze od modeli naszych mam i babć. Sokowirówki, które pamiętamy z dzieciństwa, potrafiły zająć sporo miejsca, teraz dobierzemy model dostosowany nawet do potrzeb singla z niewielką ilością miejsca na przechowywanie. 

Czytaj: Co się dzieje, gdy zmiesza się buraka, marchew i jabłko: szklanka soku, który niszczy wszystkie choroby

Soki warzywne też są bardzo dobre dla organizmu

Domowe sokowirówki najczęściej kupują osoby, które chcą mieć 100% pewność, co piją i co trafia do ich szklanki. W tym przypadku warto docenić też warzywa. Sokowi warzywnemu na bazie szpinaku czy kapusty nie można odmówić fantastycznego wpływu na zdrowie, odporność i urodę. Można też przygotować odświeżający koktajl z ogórkiem, z dużą dawką antyoksydantów czy rozgrzewający koktajl z pomidorami i szczyptą chilli .

Soki warzywne mogą być bardzo smaczne. Przyjęło się, że są gorsze niż soki owocowe, ale to nieprawda. Wystarczy znaleźć swój smak, aby cieszyć się zdrowym, warzywnym sokiem.

Warto docenić moc soków owocowych i warzywnych. Szybko odczujesz poprawę samopoczucia, zdrowia i wyglądu.

Czytaj: Co z Sylwestrem we Wrocławiu?

johannesfloe.com – Art to remember

wad

Brak postów do wyświetlenia