Włożyła jajka do mikrofalówki. Po wyciągnięciu ich, wybuchły jej w twarz!

0
903

Bethany Rosser zapamięta na zawsze wtorek 6 sierpnia. To właśnie tego dnia przygotowywała śniadanie, które skończyło się tragicznie. Chciała zjeść gotowane jajka. Zaufała przepisowi z sieci i już po kilku minutach żałowała tej decyzji.

22-letnia Bethany Rosser, mieszkanka Redditch w Wielkiej Brytanii we wtorkowy poranek znalazła w sieci przepis na przygotowanie jajka w mikrofalówce.

Zdjęcie: Bethany Rosser /SWNS.COM

Brytyjka gotowała jajka w kubku w mikrofalówce zgodnie z instrukcją, w skorupkach przez 6 minut, z dodatkiem soli, aby jajka nie pękły, w mikrofalówce o mocy 900 W, gdy wyjęła jajka, te wybuchły jej na twarz. Konsekwencje tego są bardzo poważne. Bethany nie widzi na jedno oko i ma rozległe poparzenia.

Po sześciu minutach wyjęłam kubek z jajkami z mikrofali. Zajrzałam do niego, by sprawdzić czy jajka się już ugotowały. Wtedy te wybuchły mi prosto w twarz” – wspomina Bethany.

Zdjęcie: Bethany Rosser /SWNS.COM

Nigdy tego nie próbujcie na własnej skórze!” – teraz ostrzega inne osoby.

Kobieta była sama w domu. Oko spuchło jej w kilka sekund. Twarz ją paliła, jakby była cała w ogniu. Czym prędzej Bethany zadzwoniła pod 999. Później przemyła buzię lodowatą wodą, a jej skóra zaczynała się łuszczyć.

zdjęcie: Image: Bethany Rosser /SWNS.COM

Polewałam się wodą i widziałam, jak z mojej twarzy odchodzą całe płaty skóry. To było okropne, ból był nie do zniesienia. Nigdy wcześniej tak się nie bałam. Cała się trzęsłam i płakałam. W dodatku nie widziałam nic na jedno oko” – mówi Bethany.

Kobietę przewieziono na oddział oparzeń w Queen Elizabeth Hospital Birmingham, gdzie została poddana leczeniu.

Lekarze powiedzieli, że nie będę miała blizn na twarzy, ale mam spodziewać się długotrwałych plam i przebarwień. Nie wiadomo natomiast, czy uszkodzenie oka jest trwałe.Przez pierwsze godziny moje oko było tak spuchnięte, że nie mogłam nawet go otworzyć. Teraz już delikatnie je otwieram i widzę zamazany obraz” – mówi Bethany.

To było tak przerażające przeżycie, że nigdy tego nie zapomnę. Czułam, jak moja skóra się odrywa. Nigdy w życiu nie byłam tak przerażona, trzęsłam się i płakałam. Wypadek był bez wątpienia najgorszym dniem w moim życiu. Do tego dowiedziałam się, że nie tylko ja z mojego otoczenia w podobny sposób chciałam ugotować jajka. Jednak tylko mnie spotkało coś takiego. Jestem zła na siebie i na to, co przeczytałam w Internecie. Błagam, nie powtarzajcie mojego błędu” – apelowała do internautów w sieci.

Źródło: The Sun

PRZECZYTAJ TAKŻE: I ty możesz mieć zdrowe oczy, czyli w jaki sposób dbać o wzrok

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij do 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl