Wniosek o delegalizację PO i Nowoczesnej. „Łamią prawo i nawołują do nienawiści”

0
579
zdjęcie: facebook.com

Przedstawiciele organizacji narodowych złożyli do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry wniosek o delegalizację PO i Nowoczesnej. Liderzy Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego twierdzą, że obie partie notorycznie łamią prawo i nawołują do nienawiści.

Przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego złożyli wniosek do Prokuratury Generalnej o delegalizację obu partii.

Mateusz Marzoch, rzecznik MW twierdzi, że delegalizacja PO i Nowoczesnej jest konieczna, ponieważ obie partie „non stop naruszają przepisy istniejącej w Polsce konstytucji”. Marzoch wypomniał m.in. aferę Amber Gold, „wtargnięcie do redakcji niektórych gazet” i aferę taśmową.

Swoimi działaniami, ale też wystąpieniami, które licznie przeprowadzają, jak chociażby wystąpienie pana Grzegorza Schetyny, nawołują do nienawiści i nieakceptowania poglądów, które są żywe w polskim społeczeństwie i polskim narodzie.” – mówił Marzoch podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Ci, którzy tak chętnie krzyczą „konstytucja” i powołują się na prawa europejskie, powinni po prostu zacząć ich przestrzegać. Dążenie do eliminowania niechętnych sobie głosów z życia publicznego nie mieści się w obecnym ładzie konstytucyjnym Polski. Politycy tych partii starają się wykluczyć z debaty narodowców” – dodał Robert Winnicki z RN. Podkreślił, że właśnie dlatego prokurator generalny powinien rozpatrzyć wniosek o delegalizację obu partii.

Delegalizacja PO i Nowoczesnej to dopiero początek. Wszechpolacy zapowiedzieli, że wkrótce rozpoczną akcję pod hasłem „Platforma Nienawiści”.

Co Wy na to? Jesteście za?

Źródło: Twitter – @MWszechpolska, Polsat News, dorzeczy.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE: „MAMA 4 PLUS” – NOWY PROGRAM RZĄDU – f7dobry.com

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl