Wolontariusze zasadzili 250 milionów drzew, aby walczyć ze zmianami klimatycznymi

0
350
Zdjęcie: Stock Photos from SERDTHONGCHAI/Shutterstock.

5 lipca 2020 roku dwa miliony ludzi w Lucknow w Indiach zebrało się w odważnym akcie buntu przeciwko zmianom klimatycznym. Ich cel? Posadzić ponad 250 milionów drzew na brzegach rzek, polach uprawnych i wokół budynków rządowych.

Z drzewkami w ręku i surowymi nakazami dystansowania społecznego przez COVID-19 niezliczeni wolontariusze, urzędnicy rządowi i prawodawcy pracowali niestrudzenie przez cały dzień.

Wydarzenie – które jest tylko jednym z wielu zaplanowanych w Indiach – koncentruje się na osiągnięciu punktu odniesienia „zasadzenia biliona drzew”.

Czytaj: Jodhpur – błękitne miasto Indii

Zdjęcie: Stock Photos from PRASANNAPIX/Shutterstock

Według badania American Association z 2019 roku, posadzenie biliona drzew na całym świecie może okazać się najskuteczniejszym sposobem walki ze zmianami klimatu.

Wyniki tego badania jeszcze bardziej pobudziły wzniosły i trwający cel środowiskowy w Indiach. To inicjatywa, która ma na celu utrzymanie jednej trzeciej ziem Indii pod bujnymi lasami i porostami – to zasadzenie aż 235 milionów akrów drzew do roku 2030.

Pomimo ogromnej ilości sadzonych drzewek i optymizmu towarzyszącego wydarzeniu, rośnie obawa o długowieczność drzew. Często zdarza się, że 40% drzewek ulega chorobom lub odwodnieniu, pozostawiając tylko 60% drzewek do przeżycia. Według rzecznika rządu, Awanisha Awasthi, drzewa posadzone podczas wydarzenia 5 lipca „zostały oznaczone i nagrane wideo”, aby nie tylko zapewnić im przetrwanie, ale także zapewnić im rozwój.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Zdjęcie: Stock Photos from DOERS/Shutterstock

Czytaj: Poznaj najbardziej kolorowe miasta świata. W rankingu także polskie miasto!