Wyjątkowe zdjęcia Diany Spencer, zanim została księżną

0
1110

Księżna Diana była uwielbiana przez wszystkich Brytyjczyków oraz ludzi z wielu zakątków świata. Mówiono o niej „Lady Di” oraz „Shy Di” („Nieśmiała Di”), a później „Queen of People’s Hearts” („Królowa Ludzkich Serc”). 31 sierpnia minęła 22 rocznica śmierci księżnej Diany.

Diana Spencer to jedna z najbardziej kochanych osób światowej popkultury. Na punkcie jej osoby oszalał cały świat. I choć od tragicznej śmierci księżnej Walii minęły już 22 lata, jej postać cały czas wzbudza bardzo dużo emocji.

Myślisz, że widziałaś już wszystkie zdjęcia księżnej? Zapraszam do naszej galerii. Zobaczysz zdjęcia Diany, zanim została osobą publiczną i rozpoznawalną.

Każdy z nas był dzieckiem, nawet Diana Spencer. W internecie można znaleźć wiele unikatowych zdjęć przyszłej księżnej. Widać na nich, jak słodką i uroczą dziewczynką była Diana. Sami zobaczcie.

Diana Frances urodziła się 1 lipca 1961 roku w rezydencji Park House w Sandringham (Wielka Brytania) o godzinie 19:45 jako trzecia córka Johna Spencera, wicehrabiego Althorp i jego żony, Frances, hrabiny Althorp.

Zanim księżna Diana stała się „Królową Ludzkich Serc”, była panną Dianą Spencer. Jej ojciec, Edward John „Johnnie” Spencer, był szlachcicem i przyjacielem brytyjskiej rodziny.

Diana prowadziła stosunkowo normalne życie, kiedy dorastała. Chociaż jej rodzina miała powiązania z rodziną królewską, Diana dorastała jak każde inne dziecko. Oczywiście była bardzo zamożna, ale poszła do szkoły, bawiła się z rodzeństwem i spędzała czas na świeżym powietrzu, jak inne dzieci.

Wszystko się zmieniło, gdy książę Karol, najstarszy syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa, zauważył ją i zaczął zabiegać o jej względy. Chciał, aby to właśnie ona została jego narzeczoną.

W końcu zaręczyli się i pobrali i Diana Spencer została księżną Dianą. Karol i Diana mieli dwoje dzieci, księcia Williama i księcia Harry’ego.

Jako księżniczka Diana była bardzo kochana przez społeczeństwo. Była znana ze swojego stylu, współczucia, pracy charytatywnej, oddania dla swoich dzieci i charyzmy. Pomagała rodzinie królewskiej przejść do współczesności, a jej dziedzictwo przetrwało dziesięciolecia.

Młodziutka Diana Spencer w wózku w Park House, Sandringham w Norfolk, 1963.
(Zdjęcie: Getty Images)

Jak już pisałam wyżej, Diana Frances Spencer urodziła się 1 lipca 1961 roku w Park House, Sandringham, Norfolk. Jej rodzice, John Spencer i Frances Spencer, byli wicehrabiami i wicehrabiami Althorp. Diana miała trójkę rodzeństwa: starsze siostry Sarah i Jane oraz młodszego brata Charlesa. Brat imieniem John, urodził się rok przed Dianą, ale zmarł wkrótce po urodzeniu.

1 lipca 1962 roku. Diana Spencer w swoje pierwsze urodziny w Park House, Sandringham. (Zdjęcie:
Młodziutka Diana Spencer z wózkiem w Park House, Sandringham w Norfolk, 1964.
(Zdjęcie:
Central Press / Hulton Archive / Getty Images)

To nie był jedyny kontakt, jaki mieli z rodziną królewską – rodzina Spencerów żyła również na majątku królewskim. Spencers wydzierżawili Park House na osiedlu Sandringham od królowej Elżbiety II.

Na tym zdjęciu z rodzinnego albumu Diana ma 3 latka, jest w Park House, Sandringham.
Zdjęcie: Getty Images/Bettmann

Kiedy rodzina królowej wypoczywała w Sandringham House, Diana bawiła się z młodszymi synami królowej, księciem Andrzejem i księciem Edwardem. Nie miała wtedy pojęcia, że wyjdzie za mąż za ich starszego brata.

Czytaj: Inwazja koników polnych w USA. Sceny jak z apokalipsy


(Zdjęcie: Keystone/Getty Images)

Diana była słodką małą dziewczynką, która kochała życie.

Diana Frances Spencer bawi się ze swoim bratem Charlesem Edwardem Maurycym, wicehrabią Althorp, na terenie Park House w Sandringham. Ma tutaj sześć lat.
(Zdjęcie: Hulton Archive / Getty Images)

Park House był doskonałym miejscem do dorastania. Diana żyła stosunkowo normalnie jako mała dziewczynka. Spędzała czas, bawiąc się z rodzeństwem na zewnątrz – lubili bujać się na huśtawkach i pływać w basenie na terenie posesji.

1 lipca 1970 roku, Diana Spencer podczas wakacji w Itchenor w West Sussex.
(Zdjęcie: Central Press / Getty Images)

Nawet w młodym wieku Diana troszczyła się i pomagała innym, walczyła o dobre cele. Uwielbiała zwierzęta i dorastała w otoczeniu chomików domowych, królików, psów, kotów i koni.

Diana Spencer, 1969 rok (Zdjęcie: Fox Photos / Getty Images)

Rodzice Diany rozwiedli się, gdy Diana miała 7 lat – to był trudny okres dla całej rodziny. Później oboje jej rodzice później ponownie się pobrali, a Diana miała bardzo sporne relacje ze swoją macochą. Od czasu rozwodu Diana stała się małomówna i wycofana.

Młoda Diana Spencer, około 1965 roku. (Zdjęcie: Central Press / Getty Images)

Kiedy Diana była młoda, uczyła się w domu u guwernantki. Dopiero gdy Diana miała 9 lat, zaczęła chodzić do szkoły. Uczęszczała do Riddlesworth Hall School, szkoły dla dziewcząt z internatem.

Zdjęcie z albumu rodzinnego, Diana Spencer z kuflem szetlandzkim Souffle, w domu jej matki w Szkocji latem 1974 roku. (Zdjęcie: PA Images via Getty Images)

W 1973 roku, kiedy Diana miała 12 lat, dołączyła do swoich starszych sióstr do szkoły dla dziewcząt w West Heath. Diana nie była szczególnie dobra w szkole, ale doskonale grała na pianinie, tańczyła i pływała/nurkowała. Była stosunkowo nieśmiała, ale dobrze się dogadywała ze wszystkimi.

1974: 14-letnia Diana Spencer całowana przez swojego kucyka „Scuffle”.
(Zdjęcie: Hulton Archive / Getty Images)

Diana otrzymała tytuł „Damy” dopiero w 1975 roku, kiedy jej ojciec odziedziczył tytuł Earla Spencera. Gdy jej ojciec został hrabią, przeniósł rodzinę do Althorp, miejsca siedziby Spencera.

1974: Diana Spencer na wyspie Uist na zachodnich wyspach Szkocji.
(Zdjęcie:
1971: Diana Spencer podczas letnich wakacji w Itchenor, West Sussex.
(Zdjęcie:
Central Press / Getty Images)

Po ukończeniu szkoły Diana przeprowadziła się do Londynu i zamieszkała w mieszkaniu z dwójką przyjaciół. W tym momencie zaczęła pracować. Przez lata pracowała jako nauczycielka tańca, asystentka w przedszkolu, sprzątaczka, gospodyni imprezowa, niania i asystentka nauczyciela przedszkola.

Diana Spencer na zdjęciu w przedszkolu przy St. George’s Square, Pimlico, Londyn, gdzie pracowała jako nauczycielka, 18 września 1980 roku.
(Zdjęcie: Bill Rowntree / Daily Mirror / Mirrorpix / Getty Images)

W wielu zawodach Diana pracowała z dziećmi. To oczywiste, że uwielbiała spędzać czas z dziećmi. Kiedy w końcu została matką księcia Williama i księcia Harry’ego, spędzała więcej czasu ze swoimi dziećmi niż poprzednie królewskie mamy.

Lady Diana zabiera swojego młodego podopiecznego Patricka Robinsona na jego codzienną wycieczkę do londyńskiej dzielnicy Eaton Square, gdy była ona nianią, listopad 1980 roku. Zaledwie kilka tygodni później ogłoszono jej zaręczyny z księciem Walii.
(Zdjęcie: Princess Diana Archive / Getty Images)

W 1980 roku książę Karol i Diana spotkali się ponownie. Spencerowie byli gośćmi w letni weekend wiejski prowadzony przez rodzinę królewską. Po raz pierwszy książę Karol zaczął postrzegać Dianę jako potencjalną pannę młodą.

Diana Spencer przed swoim mieszkaniem w Coleherne Court w Londynie, przed jej zaręczynami z księciem Walii, grudzień 1980 roku.
(Zdjęcie: Jayne Fincher/Princess Diana Archive/Getty Images)

Karol zaprosił Dianę, aby towarzyszyła mu na jachcie królewskim podczas weekendu żeglarskiego, a następnie kontynuował ich relację, zapraszając Dianę do Balmoral, rezydencji rodziny królewskiej w Szkocji. Podczas pobytu w Balmoral Diana poznała rodzinę Karola. Za zgodą rodziny Karol zaczął poważniej traktować Dianę.

Londyn: Diana przechodzi przez Kensington, dzieci z sąsiedztwa mówiły wtedy do niej: „Dziewczyna księcia Karola”. Zdjęcie: Getty Images/Bettmann

Książę Karol oświadczył się Dianie 6 lutego 1981 roku, ale nie powiedzieli tego od razu opinii publicznej, o swoim zaręczynach poinformowali 24 lutego 1981 roku.

WINDSOR, ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO – 26 LIPCA: Diana Spencer w Guards Polo Club w Windsor. Ma na sobie nowy zegarek (jak również swój stary zegarek) i złotą bransoletę, które były prezentami urodzinowymi od księcia Karola.
(Zdjęcie: Tim Graham Photo Library via Getty Images)

W chwili zaręczyn Diana miała zaledwie 19 lat i nagle cały świat zaczął się nią interesować. Tymczasem jej narzeczony miał 32 lata i przez całe życie żył publicznie. Świat mediów nie był mu obcy.

LONDYN, ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO – 24 lutego: Diana Spencer ujawnia swój szafirowy i diamentowy pierścionek zaręczynowy. Diana i książę Karol pozują do zdjęć na terenie pałacu Buckingham po ogłoszeniu ich zaręczyn
(Zdjęcie: Tim Graham Photo Library via Getty Images)

Książę Karol i Diana pobrali się podczas wielkiej ceremonii w katedrze św. Pawła w dniu 29 lipca 1981 roku. W tym dniu Diana oficjalnie została księżną Walii i trzecią kobietą w rankingu rodziny królewskiej.

Ślub księcia Karola i Diany Spencer w katedrze św. Pawła w Londynie, 29 lipca 1981 roku. (Zdjęcie Keystone / Hulton Archive / Getty Images)

Księżna Diana i książę Karol mieli dwóch synów, księcia Williama i księcia Harry’ego. Diana stała się jedną z najbardziej ukochanych postaci królewskich wszech czasów. Zmarła tragicznie 31 sierpnia 1997 roku.

Źródło i zdjęcia: littlethings.com

Czytaj: Wielka Brytania zakazała sprzedaży szczeniąt i kociąt przez strony trzecie, aby chronić zwierzęta przed wykorzystywaniem