Wyjątkowe zdjęcia jelenia skradającego się do nieświadomego fotografa

0
399

Aby być fotografem przyrody należy mieć bardzo dużo cierpliwości, aby godzinami czekać na możliwość wykonania idealnego zdjęcia.

  • Fotograf w Londynie przegapił okazję zrobienia idealnego zdjęcia – nawet o tym nie wiedząc.
  • Podczas gdy jego aparat był skierowany w jedną stronę, tuż za nim stał duży, piękny jeleń.
  • Rogerowi Clarkowi, innemu fotografowi przyrody, udało się uchwycić ten moment.
Psst ……. Jestem tuż za Tobą! Ten nieszczęsny fotograf miał aparat z długim obiektywem skierowany całkowicie w złym kierunku w Bushy Park w zachodnim Londynie.

Fotograf nie wiedział, że za nim stał jeleń.

Na powyższym zdjęciu widać fotografa przyrody i jego aparat ustawiony w złym kierunku. Można sobie tylko wyobrazić, jak długo musiał tam stać, czekając na okazję zrobienia idealnego zdjęcia jelenia – temu, który stał tuż za nim. Na szczęście inny fotograf przyrody był również w Bushy Park w zachodnim Londynie i był w stanie uchwycić ten moment.

Czytaj: Kobieta grająca na harfie w lesie przyciągnęła jelenia, któremu spodobała się muzyka

Jaki jest problem? Każdy fotograf przyrody byłby zachwycony, gdyby mógł uchwycić ten magiczny moment, ale ten nie ma pojęcia, co dzieje się tuż za nim

Daily Mail podało, że Roger Clark skomentował zdjęcia, które udało mu się uchwycić:

„W tym roku nie omawialiśmy sezonu lęgowego jeleni szlachetnych i przy ciągłym rykowisku próbowaliśmy szczęścia. Zauważyliśmy mężczyznę z kamerą zamontowaną na statywie, skupionego na aktywności jelenia na paprociach przed nim i nieświadomego dużego zwierzęcia za nim. Zrobiłem zdjęcie, które wyglądało komicznie. Ale to było dość dziwne, że dzikie zwierzę było tak blisko i nie zostało zauważone. Kilka sekund później jeleń cofnął się i tymi dużymi, pięknymi błyszczącymi oczami zdawał się patrzeć na fotografa i mówić „Twój model jest tuż za Tobą! Czy nie jestem dla Ciebie wystarczająco dobry?”. Fotograf nie zdawał sobie sprawy, że przegapił okazję, a jeleń poddał się i w końcu poszedł w swoją stronę”.

Fotograf musi naprawdę żałować, że nie zauważył pięknego, dużego zwierzęcia stojącego za nim, ale wyjątkowe zdjęcia Rogera Clarka są także niesamowite.

Czytaj: Biegasz i mieszkasz w Londynie? Zapłać za piwo…przebiegniętymi kilometrami!

johannesfloe.com – Art to remember