Wzmocnij ciało i ducha: 6 złotych zasad japońskiego profesora. Twój kręgosłup będzie Ci wdzięczny!

0
1105

Słynny japoński uzdrowiciel Katsuzo Nishi twierdził, że przyczyną wszystkich naszych dolegliwości jest kręgosłup.

Dzisiaj, w warunkach kwarantanny i powszechnego przejścia do pracy zdalnej, zaczęliśmy spędzać jeszcze więcej czasu siedząc przed ekranami komputerów i laptopów. Oznacza to, że system opieki zdrowotnej Katsuzo Nishi jest ważniejszy niż kiedykolwiek.

otozh.com.ua

System Katsujo Nishi

Jako dziecko Katsuzo Nishi często chorował. Ale pragnienie przezwyciężenia słabości chłopca było tak wielkie, że zaczął tworzyć własne zasady od najmłodszych lat. Stopniowo wyrosły na system opieki zdrowotnej, który stał się popularny nie tylko w Japonii, ale także na całym świecie.

Czytaj: Chirurg był oszołomiony! Wyprostował kręgosłup i pożegnał się z wystającym brzuchem, a wszystko dzięki…

otozh.com.ua

System ten zawiera mądrość starożytnej medycyny greckiej i egipskiej, praktyki tybetańskie i chińskie, jogę i wiele innych źródeł. System opieki zdrowotnej Nishi poszedł znacznie dalej. To nie tylko zestaw ćwiczeń i zasad żywieniowych, to cała filozofia życia.

Katsuzo Nishi (1884–1959) stworzył system przywracania zdrowia, na podstawie którego wielu autorów napisało książki. 

otozh.com.ua

Zaskakujący fakt: z różnicą zaledwie 3 miesięcy, po drugiej stronie globu, w Niemczech, urodził się kolejny chłopiec, który przeszedł podobną drogę życiową. Od dzieciństwa bardzo chorował i słaby Joseph Pilates był zmuszony do poważnego uprawiania sportu i stworzył popularną technikę zdrowotną nazwaną jego imieniem.

Złote zasady Katsuzo Nishi

1. Twarde łóżko

Miłośnikom miękkich materacy trudno będzie się do tego przyznać, ale trzeba spać na twardym. Sam uzdrowiciel stwierdza: „Aby zachować nawyk idealnej postawy, nie ma lepszego sposobu niż ciągłe korygowanie zaburzenia… poprzez spanie na twardym, płaskim łóżku”.

otozh.com.ua

Znam osoby, które regularnie śpią na macie podróżnej. Ale trudno sobie wyobrazić, że każdy będzie mógł to zrobić. Jakie jest wyjście? Kup najbardziej sztywny materac, niezbyt gruby.

otozh.com.ua

2. Twarda poduszka lub rolka

Japończycy mawiają: „Krzywa szyja jest oznaką krótkiego życia”. Katsuzo widzi wyjście z zastąpienia miękkich poduszek wałkiem umieszczonym pod szyją. W takim przypadku nasza szyja znajdzie się w swoim naturalnym położeniu.

otozh.com.ua

Musisz zasnąć na plecach, a w nocy możesz spać w dowolnej innej pozycji: na boku, a nawet na brzuchu. Przyzwyczajenie się do tego snu potrwa maksymalnie 3 tygodnie. W końcu tył głowy przestanie cierpieć.

3. Ćwiczenie „Złotej rybki”

Ćwiczenie „Złota rybka” to trzecia zasada zdrowia w systemie naukowca. Zasada ta słusznie nazywana jest złotą. Ćwiczenie to, podobnie jak bajeczna złota rybka jest w stanie radykalnie poprawić kondycję kręgosłupa i przywrócić trawienie w jak najkrótszym czasie.

otozh.com.ua

Ćwiczenie należy wykonywać rano i wieczorem przez 1-2 minuty. Po treningu czujesz odprężenie i spokój, jakbyś na chwilę stał się złotą rybką i pływając w wodzie zmywałeś zmęczenie, niepokój i chorobę.

otozh.com.ua

„Złota rybka” doskonale łączy się z jogą i innymi orientalnymi praktykami. Niektórzy sportowcy lubią używać tego ćwiczenia jako rozgrzewki przed treningiem na siłowni. Jest to szczególnie ważne podczas pracy z dodatkowym ciężarem.

Technika wykonania:

1.Przyjmij pozycję wyjściową: połóż się na plecach, rozprostuj nogi, ręce połóż za głową, tyłów ściśnięty, stopy wyciągnięte w kierunku twarzy.

2. Zacznij wykonywać szybkie ruchy oscylacyjne, przypominające drgania ciała. Ciało powinno dosłownie skręcać z boku na bok, jak pływająca rybka. Ruchy powinny być z boku na bok, a nie w górę i w dół.

3. Wykonuj ćwiczenie przez jedną minutę, gdy robisz to po raz pierwszy, a następnie zwiększ czas wykonywania do trzech minut.

4. Na początku ćwiczenie może wydawać się trudne do wykonania. W takim przypadku możesz poprosić o pomoc bliskich: pozwól im trzymać Cię za kostki lub stopy, potrząsając nimi w różnych kierunkach.

4. Ćwiczenia na naczynka

otozh.com.ua

Naczynia włosowate trzeba trenować! System Rehabilitacji Niszowej posiada specjalne ćwiczenia wibracyjne na kończyny.

Technika wykonania:

1.Pozycja wyjściowa – leżenie na plecach.

2. Podnieś ręce i nogi prostopadle do podłogi.

3. Wykonuj ruchy wibracyjne przez 1-2 minuty.

Wykonuj to ćwiczenie codziennie rano i wieczorem przez 1-2 minuty.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

5. Ćwiczenie „zamykanie dłoni i stóp”

otozh.com.ua

Połączenie stóp i dłoni harmonizuje pracę wszystkich układów ciała. Według Katsuzo piąta zasada zdrowia pomaga siłom umysłu i ciała w osiągnięciu równowagi.

Technika wykonania:

1.Pozycja wyjściowa – leżenie na plecach. Pod szyję podłóż wygodną rolkę, np. zwinięty ręcznik lub koc.

2. Rozłóż nogi w kolanach i połącz stopy. Zegnij ręce w łokciach i połącz dłonie nad klatką piersiową.

3. Zamknij oczy i leż w tej pozycji przez 5-10 minut.

6. Ćwiczenia na kręgosłup i brzuch

To ćwiczenie sprawia, że brzuch i plecy pracują jednocześnie. Osiąga się równowagę w pracy, poprawia się nastrój. Ale przede wszystkim to ćwiczenie pozytywnie wpływa na pracę jelit.

Technika wykonania:

1.Pominiemy ćwiczenia przygotowawcze i od razu przejdziemy do części głównej. Usiądź na podłodze na kolanach tak, aby miednica znajdowała się na piętach.

2. Kręgosłup prosty, ściśle prostopadły do podłogi, ramiona otwarte. Oczy także otwarte. Język podniesiony do podniebienia. Usta ściśnięte, oddech równomierny.

3. Utrzymując idealną postawę, zacznij kołysać się na boki, w lewo i w prawo, poruszając brzuchem w przód i w tył.

4. „Trzęsąc się na boki, stoimy mocno na ziemi” – mówi traktat „Fukanzazengi”, który kieruje się naukami Zen. Wykonuj to ćwiczenie przez 10 minut każdego ranka i każdego wieczoru, a zobaczysz, jakie zmiany nastąpią w Twoim ciele.

Rady Katsuzo Nishi są inspirujące, a jego ćwiczenia zapewniają zdrowie i dobre samopoczucie.

Pamiętaj, aby udostępnić te przydatne informacje innym.

Czytaj: Most Pilchowicki został wpisany do rejestru zabytków