Zapomnij o suchych dłoniach. Tę domową maseczkę zrobisz za grosze!

0
717

Mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety. To jedna z tych części ciała, na którą się zwraca często uwagę. Często zapominamy o jej pielęgnacji. Sucha skóra to problem wielu kobiet. Pomimo częstego kremowania, nadal trudno jest znaleźć odpowiedni sposób na zwalczenie tego problemu. Okazuje się, że pomocna jest domowa maseczka!

Suche dłonie to problem, który najczęściej pojawia się zimą, jednak niektóre dłonie przez 365 dni w roku mają tendencję do przesuszania, łuszczenia się i pękania. Suche dłonie mogą być efektem niskich temperatur, ale również braku witamin, braku wystarczającej ilości gruczołów łojowych, wskutek działania detergentów czy twardej wody. Cienka skóra nie chroni rąk odpowiednio, a codzienne obowiązki domowe nie pomagają nam w tym. W efekcie skóra dłoni jest nieprzyjemna, szorstka i wygląda po prostu brzydko.

Warto wypróbować domowej maseczki na suche dłonie. To prosty i skuteczny sposób na ładne dłonie. Nie potrzebujesz żadnych trudno dostępnych produktów. Założę się, że wszystkie masz w swojej kuchni.

Zanim nałożysz maseczkę na dłonie, należy wykonać peeling. Możesz to zrobić tym samym kosmetykiem, którego używasz do twarzy lub ciała. Ziarenka powinny być małe. Dzięki nim pozbędziesz się martwego naskórka i nie podrażnisz skóry.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Cytryna to idealny kosmetyk dla skóry twarzy

Składniki potrzebne do wykonania domowej maseczki na suche dłonie:

  • białko z jednego jajka
  • miód – 1 łyżka
zdjęcie: pixabay.com

Białko przywróci skórze elastyczność, a miód fantastycznie nawilży skórę. Oba składniki należy wymieszać i nałożyć na dłonie. Aby się nie pobrudzić, ani swojego ubrania najlepiej założyć na ręce jednorazowe rękawiczki.

Pozwól domowej maseczce wyschnąć i w momencie kiedy składniki utworzą na dłoniach „skorupkę” należy umyć dłonie ciepłą wodą. Na koniec wetrzyj w dłonie odrobinkę oleju kokosowego i ciesz się nawilżoną skórą. Nie zapomnij także często używać kremu nawilżającego, aby cieszyć się ładnymi dłońmi.

Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zajrzyj do f7wroclaw.pl