Zasilana na baterie maska na twarz firmy LG „ułatwia oddychanie”

0
433

„LG PuriCare Wearable Air Purifier” to zasilana na baterie maska na twarz, która według firmy „dostarcza świeże, czyste powietrze w pomieszczeniach i na zewnątrz”.

Maska to tak naprawdę mały oczyszczacz powietrza i zawiera kombinację wentylatora + filtr HEPA po lewej i prawej stronie.

„Opatentowany czujnik oddechu” wykrywa „cykl i objętość oddechu użytkownika i odpowiednio dostosowuje dwa trzybiegowe wentylatory”. Wentylatory mają automatycznie synchronizować się z Twoim oddechem, przyspieszając wdech i zwalniając podczas wydechu, co według LG „sprawi, że oddychanie będzie łatwe”.

Maska wygląda na dużą. Firma LG twierdzi, że można „wygodnie nosić urządzenie przez wiele godzin”, ale bateria 820 mAh wystarcza tylko na „osiem godzin pracy w trybie niskim i dwie godziny na wysokim poziomie”. Nie wiadomo, ile waży. Kiedy nadejdzie czas, aby naładować maskę, dołączone etui również w pewnym stopniu zdezynfekuje maskę za pomocą lamp UV-LED. Dostępna jest również aplikacja – oczywiście jest taka aplikacja – która ostrzega o konieczności wymiany filtrów maskujących.

Każda firma technologiczna sprzedająca produkty związane z koronawirusem zasługuje na dużą ilość pytań i sceptycyzmu, a do tej pory firma LG nie udowodniła, że jej maska jest skuteczna ani bezpieczna.

Czytaj: Dr Blaylock: Maski na twarz stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia – hipoksję i hiperkapnię

Komunikat prasowy LG w rzeczywistości nie zawiera żadnych twierdzeń, że maska może pomóc zatrzymać transmisję koronawirusa, ani nie zawiera żadnych twierdzeń dotyczących skuteczności jej zdolności filtrujących. Oferta sprzedaży dotyczy wyłącznie „czystego powietrza” i nic więcej.

Wytyczne dotyczące masek są takie, że „Maski z zaworami wydechowymi lub otworami wentylacyjnymi NIE powinny być noszone, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19 przez osobę noszącą maskę na inne osoby”, co wydaje się niszczyć teorię projektowania masek firmy LG. Filtr HEPA może zatrzymać cząsteczki oddechowe (tak samo jak normalna maska N95), ale komunikat prasowy firmy LG mówi tylko, że maska „wchłonie czyste, przefiltrowane powietrze” – nie mówi nic o filtrowaniu wydechów.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Źródło: arstechnica.com

Czytaj: Zmiany w komunikacji miejskiej w Krakowie już po wakacjach