Zaszczepił się 5 dawkami 3 szczepionek w ciągu 10 tygodni

0
266
Zdjęcie: Narodowy Instytut Raka

Mężczyzna otrzymał 5 dawek 3 różnych szczepionek przeciwko Covid-19 w ciągu 10 tygodni, żeby mieć pewność, że nie zachoruje.

Władze w brazylijskim mieście Rio de Janeiro badają obecnie, w jaki sposób miejscowy mężczyzna mógł otrzymać co najmniej pięć dawek trzech różnych szczepionek przeciwko Covid-19 w ciągu zaledwie 10 tygodni.

Zgodnie z oficjalnymi danymi, nienazwany mężczyzna zaczął otrzymywać szczepionki przeciw Covid-19 w maju i kontynuował otrzymywanie nowych szczepień w czerwcu, dopóki jego maraton szczepień nie został w końcu odkryty przez personel stacji szczepień na początku tego miesiąca, podczas próby uzyskania kolejnego zastrzyku na Covid-19.

Z zapisów uzyskanych przez brazylijskie media wynika, że mężczyzna otrzymał swoją pierwszą dawkę Pfizera 12 maja, drugą dawkę AstraZeneca 5 czerwca, drugą dawkę Coronavac 17 czerwca, kolejną drugą dawkę Pfizera 9 lipca i „pierwszą dawkę” Coronavac w dniu 21 lipca. Nie jest jasne, jaka miała być jego szósta dawka.

Czytaj: Lech Poznań otworzył piłkarską sekcję kobiecą

Początkowo władze uważały, że mylące rejestry szczepień mężczyzny przeciwko Covid-19 były tylko usterką platformy internetowej, ale Globo poinformowało, że wstępne dochodzenie przeprowadzone przez Miejski Departament Zdrowia w Rio wykazało, że nie był to błąd w rejestracji.

Co gorsza, zapisy „pierwszej” lub „drugiej” dawki wskazują tylko informacje, które mężczyzna przekazał pracownikowi, gdy przybył na stację szczepień, więc nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście otrzymał pierwszą szczepionkę , przed uzyskaniem drugiej.

Zdjęcie: Brano/Unsplash

„Sprawa jest badana w celu ustalenia, czy było to niepowodzenie w zarejestrowaniu poprzednich dawek mężczyzny w systemie, czy jakaś inna 'nieprawidłowość’” – powiedział Miejski Departament Zdrowia w Rio w oświadczeniu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Ta wiadomość pojawia się w czasie, gdy Brazylia boryka się z „krytycznym” niedoborem szczepionek, a miliony ludzi czekają na pierwszą dawkę. Media brazylijskie doniosły o przypadkach osób, które otrzymały trzecią dawkę, ale po raz pierwszy ktoś otrzymał aż pięć dawek z trzech różnych rodzajów szczepionek.

I na dodatek, anonimowy mężczyzna miewa się dobrze i nie narzeka na zdrowie. Ale kto wie, może ta szósta dawka, którą by przyjął, w końcu wykończyłaby go…

Czytaj: Nie ma związku między szczepionkami a autyzmem