Zdjęcia lotnicze ujawniają wyraźną różnicę między bogatymi a biednymi

0
611

Zdjęcia lotnicze wykonane przez drony autorstwa Johnny’ego Millera pokazują dramatyczny podział między bogatymi i biednymi w miastach w Afryce Południowej, Meksyku i Indiach.

„Rozbieżności, w jakich ludzie żyją, czasami trudno dostrzec z ziemi. Możliwość zmiany perspektywy i spojrzenia na świat z lotu ptaka pozwala zobaczyć rzeczy takimi, jakimi są naprawdę – mówi Johnny Miller, autor cyklu zdjęć „Unequal Scenes” („Nierówne Sceny”).

Fotograf z RPA mówi: „Od momentu wylądowania w Kapsztadzie jesteś otoczony chatami.

„Dosłownie blaszane budy otaczają lotnisko, wtedy trzeba jechać przez około 10 minut, aż dotrzesz do bardziej zamożnych przedmieść, na których mieszkają osoby uprzywilejowane (w tym ja)”.

Zdjęcia zrobione przez drony pokazują granice złożone z ogrodzeń, dróg lub mieszkań między bogatymi i biednymi. Z jednej strony są kiepskie mieszkania, bez zieleni, z drugiej zamożne domy i rezydencje.

W ujęciach wykonanych za pomocą dronów najlepiej widać, jak wiele i zarazem niewiele dzieli biednych i bogatych – czasem tylko płot, droga czy ogrodzenie.

Znalezienie najlepszych miejsc do fotografowania przez drony wymaga wielu badań. „Za pomocą różnych narzędzi identyfikuję miejsce, w którym należy zrobić zdjęcia… Porównuję spis ludności, mapy, raporty i rozmawiam z ludźmi”.

„Po zidentyfikowaniu obszarów, które chcę sfotografować, wizualizuję je w Google Earth i próbuję opracować plan lotu. Obejmuje to uwzględnienie prawa lotniczego, bezpieczeństwa lotniczego, bezpieczeństwa osobistego, żywotności baterii, zasięgu, pogody, kąta, pory dnia i wielu innych czynników. ”

Czytaj: Bogaci uczniowie kontra biedni. Zamożni rodzice postanowili ich oddzielić.

Gdy skrajne ubóstwo zderza się z bogactwem. Zobaczcie jak to wygląda na zdjęciach.

1. Tembisa, Johannesburg

2. Santa Fe, Meksyk

3. Santa Fe, Meksyk

4. Ixtapaluca, Meksyk

5. Lake Michelle, Masiphumelele, Kapsztad

6. Bombaj, Indie

7. Papwa Sewgolum Golf Course, Durban

8. Bombaj

9. Dar es Salaam, Tanzania

10. Vukuzenzele, Sweet Home, Kapsztad

11. Nairobi, Kenia

12. Nairobi, Kenia

13. Meksyk

14. Kya Sands, Bloubosrand

15. Otto’s Bluff, Pietermaritzburg

16. Dar es Salaam, Tanzania

17. Baltimore, USA

18.  Seattle, USA

19. Baltimore, USA

Czytaj: NAJBOGATSI W SAN FRANCISCO NIE ZGADZAJĄ SIĘ NA POMOC BEZDOMNYM