Zdrowa miłość: para postanowiła zmienić swoje życie

0
485
Żadnego jedzenia poza domem. Żadnych gotowych posiłków. Żadnego alkoholu. Tak wyglądają po roku! Źródło: Twitter

Czy masz to, czego potrzeba, aby trzymać się celu i zmienić swoje życie? Lexi i Danny Reed to zrobili. Wszystko zaczęło się, gdy Lexi zdecydowała, że nadszedł czas, aby zmienić swoje życie, a 18 miesięcy później wydarzyło się coś niesamowitego.

Czy marzenia mogą się spełnić?

Para ma wiele świetnych rad, jak rozpocząć drogę do spełnienia marzeń.

Co dokładnie zrobili, aby dokonać tak drastycznej zmiany? Zainspiruj się niesamowitą podróżą Lexi i Danny’ego.

Lexi Reed zawsze miała problemy z wagą, od dzieciństwa. Była szczęśliwą i otwartą osobą i nie pozwoliła, by jej problemy z wagą trafiły do jej świadomości. Mimo że wielokrotnie próbowała schudnąć poprzez różne diety, zawsze wracała do początkowej wagi.

W młodym wieku 25 lat Lexi ważyła 178 kg, a dodatkowa waga wpływała na jej jakość życia. Starała się żyć jak najlepiej, radością i szczęściem, ale zdecydowanie przeszkadzało jej to w realizacji marzeń.

Lexi kontynuowała swoją życiową podróż i ostatecznie spotkała miłość swojego życia, Danny Reed. Lexi opisałaby go jako swojego najlepszego przyjaciela od 10 lat. Danny kochał Lexi za osobę, którą była, bez względu na rozmiar i kształt.

Instagram

Chociaż Danny na każdym kroku kochał i wspierał Lexi, był jeden problem: miał również niezdrowe nawyki żywieniowe i prowadził niezdrowy, siedzący tryb życia. Okazuje się, że pod tym względem nie był zbyt pomocny.

Zarówno Danny, jak i Lexi mieli nadwagę. Danny, który był zaledwie kilka lat starszy od Lexi, ważył około 128 kg. Razem para wpadła w jeszcze bardziej siedzący tryb życia i jadła niezdrowe jedzenie.

Ich dogadzanie sobie było obopólne. Razem jedli w restauracjach, spędzając nawet po kilka godzin w bufetach typu „jesz, ile chcesz”. Kiedy jedli w domu, zamawiali jedzenie. W międzyczasie wszystkie dodatkowe kilogramy zaczęły odbijać się na ich zdrowiu.

Lexi przyznała, że w jej dzieciństwie rozpoczął się cykl niezdrowych nawyków. „Dorastając, nigdy nie mieliśmy dużo pieniędzy, a moi rodzice nigdy nie gotowali. Przetworzona żywność zawsze była łatwiejsza do kupienia niż zdrowa żywność…” – powiedziała Lexi.

Ten trend utrzymywał się nawet wtedy, gdy zaczęła spotykać się z Dannym. Lexi wyznała, że podczas jedzenia często oglądali telewizję. „Zawsze byłam również emocjonalnym zjadaczem i bez względu na nastrój, jedzenie zawsze było dla mnie ucieczką” – dodała Lexi.

Mając nadwagę, Lexi i Danny nie mogli robić rzeczy, które mogli robić inni ludzie. Pomimo szczęśliwego związku, nie byli w stanie chodzić na romantyczne spacery, jeździć na rowerze ani wędrować. Zostawali więc w domu i oglądali telewizję.

Lexi wiedziała, że problem z wagą ogranicza jej życie. I chociaż była szczęśliwą osobą i pozytywnie nastawioną do życia, wiedziała, że musi zmienić swoje życie. Ale po prostu nie wiedziała jak, ani nie miała odpowiedniej motywacji, aby to zrobić. Aż coś zmieniło wszystko.

Danny w końcu poprosił Lexi o rękę, a ona się zgodziła. „Nigdy nie widział mnie w mniejszym rozmiarze, nie prosił, żebym się zmieniła, ani nie sprawił, że poczułam się inaczej niż piękna” – napisała Lexi na Instagramie.

Instagram

Ale znalezienie sukni ślubnej w jej rozmiarze było wyzwaniem, ponieważ w tamtym momencie ważyła 220 kg.

Lexi napisała na Instagramie, że nie ma nic efektownego i fajnego w kupowaniu sukni ślubnej dla kobiety ważącej 220 kg.

„Nikt nie wiedział, jak sprawić, żebym poczuła się jak panna młoda i zignorował mój rozmiar. Dzięki Bogu byłam wystarczająco silna, by poznać swoją wartość i wciąż szukałam mojej sukienki, mimo że zastanawiałam się, czy kiedykolwiek ją znajdę” – dodała.

Lexi w końcu znalazła odpowiednią sukienkę na swój piękny dzień ślubu. Ona i Danny pobrali się, ale ich problemy dopiero się zaczynały. Mieli przed sobą długą podróż, a przynajmniej taką chcieli mieć. Chcieli cieszyć się zdrowym i szczęśliwym życiem.

Instagram

W małżeństwie zaczęły pojawiać się pytania dotyczące ewentualnego posiadania dzieci, co byłoby niebezpieczne zarówno dla Lexi, jak i dziecka, gdyby zaszła w ciążę. Ale to nie był jedyny cel, który dla nowożeńców wydawał się niemożliwy.

Chociaż możliwość, że Lexi może nie być w stanie mieć dzieci, była prawdopodobnie największą rzeczą, która niepokoiła parę, nawet osiąganie mniejszych celów w życiu wydawało się poza ich zasięgiem. Niektóre z nich to rzeczy, które inni uważają za oczywiste, takie jak podróże.

Lexi marzyła, że pewnego dnia będzie mogła odwiedzić Czarodziejski Świat Harry’ego Pottera w parku rozrywki Universal Studios w Orlando. Jednak nie tylko była za duża, żeby jeździć tam na przejażdżki, ale też była za duża, żeby zmieścić się w samolocie.

Floryda jest daleko od jej rodzinnego stanu Indiana i jakoś musiała się tam dostać.

Szybko minął rok małżeństwa i nic się nie zmieniło. Para spędzała wolny czas przed telewizorem, jedząc jedzenie, które zwykle było niezdrowe i mocno przetworzone. Wtedy coś zaczęło się zmieniać w ich głowach.

Lexi miała wrażenie, że sprawy wymykały się jej spod kontroli. Wiedziała w głębi duszy, że coś musi się zmienić, ale nie wiedziała, od czego zacząć. Bez względu na wszystko, nie porzuciła nadziei.

Pomysł, że muszą zacząć żyć lepszym stylem życia, dla własnego dobra, był stale obecny w umyśle Lexi. Dlatego w Nowy Rok 2016 Lexi postanowiła zacząć wprowadzać w swoim życiu pewne zmiany, które miały przynieść korzyści jej zdrowiu.

Jak w każdym małżeństwie, Lexi nie była w nim sama. Na szczęście miała u boku męża, który ją wspierał. Ale początkowo w ogóle nie był zainteresowany tym pomysłem. Trzeba go było trochę przekonać, żeby przyłączył się do zdrowego noworocznego postanowienia żony.

„Na początku pomysł nie brzmiał świetnie, ponieważ zawsze dobrze było wracać do domu, siadać, jeść i nie martwić się o nic” – powiedział Danny. „Ale kocham Lexi i postanowiłem ją wesprzeć”.

Małżeństwo zawarło umowę, że będą przestrzegać przez miesiąc kilka zasad: „żadnego jedzenia poza domem, żadnych napojów gazowanych, alkoholu, dań gotowych i trening przez 30 minut pięć razy w tygodniu”.

Lexi i Danny byli gotowi na wyzwanie i zdeterminowani, aby udowodnić sobie, że potrafią to zrobić – że mają samokontrolę niezbędną do zmiany swoich nawyków. To był dopiero początek ich długiej podróży do szczęśliwego, zdrowego życia.

„Mieliśmy dość życia, którym żyliśmy i wszystkich rzeczy, których nie byliśmy w stanie zrobić razem jako para” – powiedziała Lexi. Była zmęczona tym, że nie mogła latać samolotem ani chodzić z mężem na proste romantyczne spacery.

„Baliśmy się również, że jeśli nie opanujemy naszego zdrowia, nigdy nie będziemy w stanie założyć rodziny” – dodała Lexi.

Instagram

Lexi i Danny dołączyli do lokalnej siłowni w swoim rodzinnym mieście Terre Haute w stanie Indiana. Zgodnie z obietnicą, Lexi codziennie chodziła na siłownię na 30 minut dziennie. Ale z wielu powodów nie było to łatwe.

Żadne z nich nie miało osobistego trenera, ale oboje byli ludźmi o silnej woli, którzy chcieli spełnić obietnicę daną sobie i znajomym. Jednak Lexi początkowo miała problemy ze znalezieniem odpowiedniego schematu treningu, ponieważ cierpiała na silny ból stawów z powodu swojej wagi.

Znalezienie odpowiedniej siłowni nie było tak łatwe, jak się wydawało. Lexi była świadoma tego, co pomyślą inni ludzie, gdy zobaczą ją na siłowni. Para w końcu znalazła dla siebie odpowiednią siłownię, która nie była zbyt zatłoczona, a Lexi znalazła nawet odpowiednią maszynę do ćwiczeń.

„Zaczęłam tam chodzić, kiedy otrzymałam bezpłatną wersję próbną i — ponieważ nigdy nie było zbyt tłoczno, moja maszyna była skierowana w stronę ściany (więc nie czułam się, jakby wszyscy mnie obserwowali) i znalazłam maszynę o nazwie CrossRamp, dzięki której nie bolały mnie stawy przy wadze 220 kg – zakochałam się w tym.”

Czytaj: Najlepsze witaminy dla kobiet bez względu na wiek

Instagram

Chodzenie na siłownię raz dziennie było tylko pierwszą częścią walki Lexi i Danny’ego o zdrowy tryb życia. Musieli też przestać wychodzić do restauracji, co oznaczało, że musieli samodzielnie przygotowywać posiłki. Odkryli najlepszy sposób gotowania: razem.

Dzięki wzajemnemu wsparciu Lexi i Danny zaczęli gotować własne jedzenie w domu. Ale tym razem zamiast mrożonej pizzy wybrali zdrowszą żywność, która pomagała im w osiągnięciu celów związanych z odchudzaniem. Ale jak wszyscy wiemy, dieta nie jest łatwa.

Dla Lexi i Danny’ego ich nowe zdrowe nawyki żywieniowe nie były tylko dietą; były to wybory w nowym stylu życia. Dla Lexi odchudzanie nie było czymś tymczasowym i potrzebowała czegoś długoterminowego, czegoś, czego mogłaby się trzymać.

Chodzenie na siłownię i zdrowe odżywianie nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli jesteś sam. Ale Lexi miała wsparcie swojego kochającego męża, Danny’ego i vice versa. Razem para była silna i nadal dotrzymywała obietnicy.

Razem pozostali zmotywowani i szybko minął im miesiąc. Ale to, co wydarzyło się później, było niesamowite.

Instagram

W miarę upływu czasu Lexi i Danny nadal chodzili na siłownię i dobrze się odżywiali. Wkrótce zaczęły pojawiać się wyniki! Lexi zaczęła nawet chodzić na zajęcia na siłowni i poznawać nowych ludzi.

Na początku Lexi traciła około 9 kg miesięcznie. Po jakimś czasie utrata wagi stała się trudniejsza. Chodziła na siłownię i zdrowo się odżywiała, licząc dzienne spożycie kalorii. Wkrótce jej nowe nawyki zmieniły się w styl życia.

Lexi nie była jedyną, która poczyniła znaczne postępy na drodze do bycia zdrowym. Danny też był coraz chudszy. Był obok Lexi na każdym kroku i wkrótce był w stanie dostrzec różnicę w swoim zdrowiu.

Para prowadziła zdrowy tryb życia i w ciągu zaledwie 24 miesięcy Danny schudł ponad 45 kg. Kiedy zaczynał swoją podróż, ważył 128 kg, ale pod koniec pierwszego roku zdołał zejść do zaledwie 87 kg.

Po 18 miesiącach całe życie Lexi wyglądało zupełnie inaczej. Różnica była zdumiewająca i była bardzo dumna ze swojego nowego stylu życia i determinacji, które robiła naturalnie, regularnie chodząc na siłownię i zdrowo odżywiając się.

Do maja 2018 roku zrzuciła niewiarygodne 142 kg.

Czytaj: We Wrocławiu powstanie pierwszy ośrodek leczenia otyłości

Instagram

Szukając więcej wsparcia i chcąc podzielić się swoją podróżą, Lexi założyła konto na Instagramie jesienią 2016 roku, aby rejestrować swoją niesamowitą podróż. Nazwała konto „Fat Girl Fed Up” i zaczęła publikować codzienne zdjęcia, jak idzie na siłownię, wraz z motywacyjnymi cytatami.

Wkrótce zyskała ogromną rzeszę fanów!

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Dziś konto Lexi na Instagramie ma ponad 1,2 mln obserwujących. Publikuje również zdjęcia przed i po, które są absolutnie oszałamiające. W ciągu zaledwie dwóch krótkich lat, dzięki ciężkiej pracy i determinacji, przekształciła się w zupełnie inną, zdrową osobę.

Instagram

Historia Lexi i Danny’ego rozprzestrzeniła się w Internecie lotem błyskawicy i zaczęła być podchwytywana przez wiadomości i stacje telewizyjne w całym kraju.

Lexi i Danny pojawili się nawet w programach telewizyjnych, aby udzielić wywiadów na temat ich niesamowitej podróży i pojawili się w odcinku Rachael Ray o zdrowym gotowaniu i odżywianiu!

Para nie pozwala jednak, aby nowo odkryta sława dotarła do ich głowy. Wręcz przeciwnie. Są teraz bardziej pokorni niż kiedykolwiek i dziękują mediom za pomoc w zmotywowaniu ich do dalszej drogi do zdrowszego życia.

Lexi i Danny razem stracili ponad 182 kg i oboje mają nowe życie. Para wróciła na plażę, na której Danny oświadczył się lata temu, i biegała wzdłuż wybrzeża, aby uczcić swoje nowe życie.

Teraz, gdy osiągnęła zdrową wagę, Lexi mówi, że nie czuje się już więźniem we własnym ciele. „Jestem wdzięczna za każdy dzień i cieszę się podróżą” – powiedziała Lexi, czekając na nadchodzące dni i lata.

Lexi i Danny. Źródło: Instagram

wad

Brak postów do wyświetlenia