Ziemia Siedmiu Kolorów

0
752

Ziemia Siedmiu Kolorów to formacja geologiczna i ważna atrakcja turystyczna. Jest to stosunkowo niewielki obszar wydm składający się z piasku o siedmiu różnych kolorach (w przybliżeniu czerwonym, brązowym, fioletowym, zielonym, niebieskim, purpurowym i żółtym).

Imponująca Ziemia Siedmiu Kolorów jest zjawiskiem naturalnym i ważną atrakcją turystyczną.

Pochodzi od dziwnych, naturalnych kolorów dość małego obszaru (około 7500 metrów kwadratowych) pokrytego wydmami wykonanymi z gliny mineralnej, która powstała z lawy bazaltowej na południowo-zachodnim Mauritiusie.

Siedem różnych kolorów, czerwony, żółty, zielony, niebieski, fioletowy, purpurowy i brązowy może tworzyć naprawdę niezwykłe wzory. Wynika to z faktu, że różne kolory, składające się z różnych minerałów gliny, naturalnie układają się w warstwy lub pasma, każdy o innym kolorze, przy czym różne kolory są mniej lub bardziej wyraźne, gdy światło pada na nie pod różnymi kątami w różnym czasie dnia.

Czytaj: Architekci zaprojektowali wspaniałe kolorowe wioski

Z powodu tropikalnych warunków pogodowych wszystkie rozpuszczalne w wodzie pierwiastki, takie jak dwutlenek krzemu, zostały wypłukane. Pozostałości to czerwono-czarne tlenki żelaza i glinu, które tworzą odcienie niebieskiego, cyjanowego i fioletowego. Różne kolory powstały w wyniku różnych kompozycji.

A co jest bardziej fascynujące, to fakt, że jeśli zmieszasz ze sobą kolorową ziemię, ostatecznie osadzą się one w osobnych warstwach. Możesz też być zdziwiony, ponieważ kolory mogą płatać ci figle i wyglądać jak cienie.

Przez tysiące lat skały zostały sproszkowane na piaski, które mają niesamowitą właściwość osadzania się na odrębnych warstwach: jeśli weźmiesz garść każdego z siedmiu różnych kolorów i zmieszasz je razem, ostatecznie rozdzielą się one w kolorowe spektrum, jednak każde ziarenko piasku ponownie dołączyły do swojej kasty kolorów.

Czytaj: Poznaj najbardziej kolorowe miasta świata. W rankingu także polskie miasto!

Wschód słońca to najlepszy czas, aby zobaczyć Ziemię Siedmiu Kolorów. Geologów wciąż intrygują falujące wydmy wielobarwnego krajobrazu. Kolory, czerwony, brązowy, fioletowy, zielony, niebieski, fioletowy i żółty nigdy nie ulegają erozji pomimo ulewnych ulew i niekorzystnych warunków klimatycznych.

Ziemia Siedmiu Kolorów stała się jedną z głównych atrakcji turystycznych Mauritiusa od 1960 roku. Obecnie wydmy są chronione drewnianym płotem, a zwiedzający nie mogą się na nie wspinać, chociaż mogą oglądać scenerię z punktów obserwacyjnych ustawionych wzdłuż ogrodzenia. W okolicznych sklepach z bibelotami można kupić małe probówki wypełnione kolorową ziemią.

Na terenie obiektu znajduje się również plac zabaw dla dzieci oraz kilka gigantycznych żółwi.

Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter

johannesfloe.com – Art to remember