Zły stan skóry w czasie pandemii? Mamy kilka wskazówek!

0
386
Dobre wieści? Zaledwie kilka drobnych poprawek w rutynie pielęgnacji skóry może mieć duże znaczenie. Zdjęcie: abc7ny.com

Zauważyłaś, że Twoja skóra drastycznie się zmieniła w okresie kwarantanny? Jest to naturalnie uzasadnione. Kiedy życie drastycznie się zmieniło w połowie marca w jednej chwili, coś się zmieniło również z naszą skórą. Poziom stresu u każdego wzrósł, ponieważ było to coś, czego wielu nigdy nie doświadczyło ani nie podejrzewało.

Pomieszczenia w mieszkaniach mają wpływ na skórę każdego. Niekiedy skóra zmienia się na lepsze, a czasami na gorsze. Niektórzy ludzie zgłaszają, że ich skóra pęka i strasznie reaguje na nowy styl życia, podczas gdy inni mówią o najlepszej skórze, jaką kiedykolwiek mieli.

Stres odgrywa główną rolę w reakcji skóry, ponieważ stres powoduje wzrost poziomu kortyzolu, co z kolei powoduje nadprodukcję sebum, czyli oleju. Ten olej i zwiększone stany zapalne zwykle powodują plamy i zaostrzenia trądziku. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ponownie spróbować wyregulować skórę.

1. Zmień swoją dietę

Niezdrowe przekąski, słodkie smakołyki i wygodna, szybka, przetworzona żywność stały się swego rodzaju schronieniem w tych niepewnych czasach. Istnieje bezpośredni związek między tym, co wkładasz do żołądka, a tym, co dzieje się na Twojej skórze.

Jedzenie nie tylko daje nam życie i zaspokaja nasze potrzeby odżywcze, ale także zabija bakterie. Tak więc, jeśli odżywiasz się niezdrowo, a środowisko jelitowe jest niestabilne i wypełnione toksynami, wówczas są one uwalniane do organizmu, często powodując pryszcze i inne złe objawy.

2. Maskne

Termin „maskne” jest nowy, jeszcze nie wszyscy się z nim zetknęli. Powstał w wyniku połączenia 2 angielskich słów: mask (ang. maseczka) i acne (ang. trądzik). Maskne to rodzaj trądziku o podłożu mechanicznym, który jest spowodowany regularnym lub zbyt długim noszeniem maseczki.

Te maski, noszone przez dłuższy czas, stają się wylęgarnią drobnoustrojów, przez co powstaje trądzik w miejscach, gdzie do twarzy przylegała maseczka, czyli na policzkach, brodzie i nad ustami. Dochodzi do tego wysoka temperatura wokół naszych ust oraz duża wilgotność.

Dlatego ważne jest, aby regularnie myć maseczkę i twarz, aby mieć pewność, że z obu stron jesteś tak czysta, jak to tylko możliwe, jeśli chodzi o podrażnienia i zmianę normalnej rutyny skóry.

Czytaj: Ciągle walczysz z trądzikiem? Oto rozwiązanie, które możesz kupić w aptece

3. Popraw swój nawyk spania

Wielu osobom naprawdę zmieniły się codzienne nawyki przez COVID-19. Dłużej jesteśmy w mieszkaniach, budzimy się wcześniej i zaczynamy chodzić bez celu, lub w niektórych przypadkach chcemy przespać cały dzień.

Jeśli śpisz mniej, Twoja skóra ponownie doświadcza dodatkowego wydzielania sebum, ponieważ sen obniża poziom kortyzolu, hormonu stresu, który z kolei reguluje wiele funkcji organizmu. Próba wprowadzenia rutyny, która zapewni Ci wystarczającą ilość godzin każdego dnia, naprawdę pomoże Twojej skórze i nie tylko.

Czytaj: W Poznaniu nie będzie miejskiego Sylwestra – przez pandemię i oszczędności!

johannesfloe.com – Art to remember