Znane wnuki gwiazd

0
503

Wszyscy znamy i kochamy takie legendy, jak Audrey Hepburn, Charlie Chaplin, Elvis Presley, Ernest Hemingway i inni. Wiemy o nich prawie wszystko, ale niewielu wie, jak żyją ich wnuki i wnuczki, kim są i co robią. Czy osiągnęli tę samą sławę? Lub nawet przewyższali wspaniałych krewnych?

Dziś opowiemy Ci o wnukach i wnuczkach gwiazd, którzy próbują stać się tak sławni jak ich przodkowie.

Oto lista dziadków i babć i ich słynnych wnuków, dzięki czemu możesz samodzielnie zdecydować, czy są równie utalentowani, wpływowi i piękni, czy nawet bardziej niż ich kultowa starszyzna.

1. Albert Einstein i Bernard Einstein

Wikimedia Commons,Wikimedia Commons

Bernard Einstein, jeden z trzech ocalałych biologów wnuków Alberta Einsteina, był inżynierem przez całą swoją karierę, wymyślając liczne patenty w dziedzinie elektroniki.

Czytaj: 29 legendarnych naukowców na jednym zdjęciu

2. Clark Gable i Clark Gable III

Wikimedia Commons, snl.no

„Król Hollywood” Clark Gable, który zagrał w ponad 60 filmach, był także dziadkiem nieżyjącego już Clarka Jamesa Gable’a, amerykańskiego aktora i prezentera telewizyjnego. Mężczyzna zmarł z przedawkowania.

3. Elvis Presley i Riley Keough

Wikimedia Commons,rileykeough

31-letnia Danielle Riley Keough jest najstarszą wnuczką Elvisa i Priscilla Presley. W wieku zaledwie 15 lat zaczęła być modelką, występując w kampaniach Dior, D&G i Vogue. Znana jest również z roli w filmach niezależnych.

4. Anne Gwynne i Chris Pine

chris.w.pine,Wikimedia Commons

Od „Pamiętnik Księżniczki” po Star Trek i Wonder Woman, Chris Pine jest dość rozpoznawalnym aktorem. Jego babcia, Anne Gwynne, uważana jest za jedną z pierwszych scream queens w historii kina.

5. Charlie Chaplin i Oona Chaplin

Insomnia Cured Here,Wikimedia Commons

Charlie Chaplin to ikona kina. Urodzona w Hiszpanii Oona Castilla Chaplin występuje głównie w produkcjach brytyjskich i hiszpańskich.

6. Grace Kelly i Charlotte Casiraghi

Wikimedia Commons,charlottexcasiraghi

34-letnia wnuczka Grace Kelly, była amerykańska aktorka filmowa, która została księżniczką Monako, Charlotte Casiraghi, jest dziennikarką, pisarką i była twarzą kampanii modowej Yves Saint Laurent w 2018 roku.

7. Ernest Hemingway i Dree Hemingway

Wikimedia Commons,dreelouisehemingway

Zastanawiając się nad jej nazwiskiem, łatwo zgadnąć, jaki jest jej stosunek do jej pradziadka, pisarza Ernesta Hemingwaya. Dree robiła karierę w filmach modowych i niezależnych.

8. Audrey Hepburn i Emma Ferrer

James Vaughan,ekhferrer _____

Urodzona w Szwajcarii Emma Kathleen Hepburn Ferrer, urodzona w 1994 roku, zadebiutowała jako modelka na okładce Harper’s Bazaar w 2014 roku. Podobnie jak jej babcia, która jest prawdopodobnie najbardziej znana z roli w filmie „Śniadanie u Tiffany’ego”, ale była też humanitarna, Emma jest rzecznikiem UNICEF i ambasador UNHCR w USA.

Czytaj: Joanna Kulig najlepszą europejską aktorką!

9. Gregory Peck i Ethan Peck

freeimg.net,ethangpeck

Gregory Peck to dziadek aktora Ethana Pecka, który wcielił się w młodego Spocka w Star Trek: Strange New Worlds. Wśród wielu występów telewizyjnych, młody aktor w jednej z pierwszych scen na dużym ekranie pocałował Mary-Kate Olsen.

10. Debbie Reynolds i Billie Lourd

Wikimedia Commons,Gage Skidmore

Billie Lourd z „Królowe krzyku” i American Horror Story ma również słynną babcię – Debbie Reynolds – amerykańską aktorkę, która miała około 70-letnią karierę w branży.

11. Marlon Brando i Tuki Brando

snl.no,Dapper Hood

Wnuk Marlona Brando, hollywoodzkiej gwiazdy filmowej z „Tramwaj zwany pożądaniem”, podobno jest bardzo podobny do swojego zmarłego dziadka i pojawił się w kampanii reklamowej TechnoMarine.

12. Bob Elliott i Abby Elliott

Abby Elliott Kennedy,Wikimedia Commons

Wnuczka amerykańskiego komika i aktora Boba Elliota również pracuje w tej samej branży – jest trzecim pokoleniem rodziny, które pojawiło się w Saturday Night Live.

13. Walter Huston i Anjelica Huston

Walter Huston And Anjelica Huston
Wikimedia Commons,Wikimedia Commons

Kanadyjska aktorka i piosenkarka, wnuczka Waltera Hustona, Anjelica, dołączyła do sławy swojego dziadka (a także jej ojca), otrzymując w latach 80. Oscara. Znana jest również z pracy jako aktorka, reżyserka, producentka i autorka.

14. Winston Churchill i Arabella Churchill

Wikipedia,Wikimedia Commons

Kto by pomyślał, że wnuczka Winstona Churchilla była w rzeczywistości jednym z twórców Glastonbury Festival, a także założyła i prowadziła charytatywny Children’s World?

15. Tippi Hedren i Dakota Johnson

Wikimedia Commons,Wikimedia Commons

Mając znanych rodziców, Don Johnsona i Melanie Griffith, Dakota jest wnuczką aktorki Tippi Hedren, słynnej modelki, aktorki i działaczki na rzecz praw zwierząt. Dakota kontynuowała karierę aktorską, znana jest głównie z roli w serialu „50 Twarzy Greya”.

16. Elizabeth Taylor i Quinn Tivey

United Nations Foundation,Wikimedia Commons

Chociaż Elizabeth Taylor była naprawdę znaną hollywoodzką aktorką, dla Quinn Tivey była babcią. Quinn jest powiernikiem majątku i fundacji swojej babci.

17. Tippi Hedren i Stella Banderas

Stella Banderas,Kristine

Córka Antonio Banderasa i Melanie Griffith jest także wnuczką Tippi Hedren (wymieniona dwukrotnie na tej liście) – Stella del Carmen Banderas wystąpiła u boku swoich rodziców w „Wariatka z Alabamy”.

18. Nelson Mandela i Zoleka Mandela

zolekamandela,Wikimedia Commons

Wnuczka Nelsona Mandeli, Zoleka jest bardzo znaną pisarką i aktywistką. Jest znana z tego, że otwarcie rozmawia o swoich nałogach, śmierci córki i walce z rakiem piersi.

19. Steve Mcqueen i Steven R. Mcqueen

Wikimedia Commons,Insomnia Cured Here

Aktor wcielający się w Jeremy’ego Gilberta w „Pamiętniki wampirów” to tak naprawdę Steven R. McQueen, 32-letni amerykański aktor i model. Jego dziadkiem był Steve McQueen.

20. Jacqueline Onassis i Rose Schlossberg

Dover Street Market,Wikimedia Commons

Wnuczka Pierwszej Damy Jacqueline Bouvier Kennedy Onassis i prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego, aktorka Rose Kennedy Schlossberg jest często opisywana jako sobowtór jej babci.

21. Ringo Starr i Tatia Starkey

Children of the Beatles,badgreeb pictures

Chociaż słynny muzyk The Beatles ma 7 wnucząt, Tatia jest znana z niezwykłego podobieństwa do Ringo Starra, jest gitarzystką.

22. Paul Burke i Alia Shawkat

Wikimedia Commons,Wikimedia Commons

31-letnia aktorka i producentka Alia Shawkat, grająca Maeby Fünke w „Bogaci bankruci”, jest wnuczką Paula Burke’a, aktora grającego główne role w Naked City i 12 O’Clock High.

23. Patty Duke i Ali Astin

Wikimedia Commons,Wikimedia Commons

Aktorka i obrończyni zdrowia Patty Duke jest babcią Ali Astin, znanej z roli w „Władcy Pierścieni” i „Bad Kids of Crestview Academy”.

24. Ingrid Bergman i Elettra Wiedemann

elettrawiedemann,ventu_99

Szwedzka aktorka Ingrid Bergman, znana z roli w Casablance i wielu innych filmach, jest babcią Electry Rosellini Wiedemann.

25. Donald Sutherland i Sarah Sutherland

imdb,Wikimedia Commons

Wnuczka Kiefera Sutherlanda jest także aktorką. Kanadyjsko-amerykańska aktorka Sarah znana jest z roli Catherine Mayer w serialu Veep.

26. Henry Fonda i Bridget Fonda

Wikimedia Commons,Wikipedia

Obecnie 57-letnia amerykańska aktorka, która zadebiutowała w „Swobodny jeździec” (1969), jest wnuczką Henry’ego Fondy, aktora filmowego i teatralnego, który zagrał w ponad 100 filmach.

27. Bob Dylan i Pablo Dylan

pablodylan,Wikimedia Commons

Zaczynając jako raper, Pablo Dylan, wnuk Boba Dylana, niesławnie nazywający swojego dziadka „Jay-Z swoich czasów”, w rzeczywistości zdecydował się wejść w folk-rock i doprowadził do wielu porównań z nagradzanym krewnym piosenkarza i autora piosenek.

28. Księżna Diana i Księżniczka Charlotte

The Royal Family Channel,Wikimedia Commons

Niestety, księżniczka Charlotte nigdy nie spotkała swojej zmarłej babci księżnej Diany, ale teraz 5-letnia Charlotte stała się ikoną dziecięcej mody.

29. Roald Dahl i Sophie Dahl

mssophiedahl, picryl.com

Sophie, autorka książki „The Man with the Dancing Eyes” i była modelka, jest także wnuczką legendarnego brytyjskiego pisarza Roalda Dahla. W 2019 roku opublikowała także książkę dla dzieci – Madame Badobedah.

30. Kirk Douglas i Cameron Douglas

cameronmorrelldouglas, Wikimedia Commons

Syn Michaela Douglasa i wnuk aktora Kirka Douglasa trafił na pierwsze strony gazet, ponieważ kilkakrotnie został złapany za przestępstwa narkotykowe i trafił do więzienia. Podobnie jak jego tata i dziadek jest aktorem, a także autorem książki „Long Way Home”.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org