Znany szef kuchni wygrał 1 milion dolarów – i oddał wszystko pracownikom restauracji

0
392
Teleturniej Milionerzy

Znany szef kuchni David Chang, założyciel cieszącej się ogromnym powodzeniem marki restauracji Momofuku, jest potęgą, z którą należy się liczyć w świecie kulinarnym, ale jest też całkiem sprytny na wielu innych frontach.

Momofuku oznacza szczęśliwą brzoskwinię, a szczęście z pewnością towarzyszyło Changowi, kiedy ten wygrał najwyższą kwotę w zeszłotygodniowym odcinku „Milionerzy„.

Wygranie miliona dolarów może być równie ekscytujące, jak życie, a Chang był z pewnością zdumiony, że odpowiedział dobrze na wszystkie pytania – ale jeszcze bardziej ekscytująca była perspektywa tego, jak wszystkie te pieniądze zostaną wydane.

To dlatego, że bez względu na to, ile zarobił w teleturnieju, Chang już przeznaczył swoją wygraną na organizację charytatywną, która jest mu bliska i droga: Southern Smoke Foundation, fundusz pomocy doraźnej dla ludzi z branży spożywczej.

Według ich strony internetowej, do tej pory Southern Smoke Foundation „przekazała ponad 5,7 miliona dolarów zarówno bezpośrednio potrzebującym za pośrednictwem Emergency Relief Fund, jak i organizacjom reprezentującym potrzeby ludzi z branży spożywczej”.

Czytaj: Pan Piotr zdobył prawie 500 punktów w teleturnieju „Jeden z dziesięciu” i… przegrał.

Chociaż fundacja Southern Smoke została założona w 2017 r., niszczycielski wpływ COVID-19 na restauracje, bary i firmy cateringowe w 2020 r. sprawił, że potrzeba interwencji w kryzysie finansowym stała się jeszcze pilniejsza.

„Jestem zaszczycony, że Dave chce przekazać wygraną akurat dla Southern Smoke” – powiedział Chris Shepherd CNN. „Teraz bardziej niż kiedykolwiek, kiedy w wielu częściach kraju zamknięto restauracje, a temperatura spada, i nie chce się spożywać posiłki na świeżym powietrzu, pracownicy przemysłu spożywczego i gastronomicznego są zdesperowani”.

Kiedy Chang dobrze odpowiedział na pytanie warte 500 000 $, gospodarz teleturnieju Milionerzy, Jimmy Kimmel, ostrzegł go, że żaden celebryta nigdy nie wziął do domu „wielkiego czeku”. Chang poważnie rozważał odejście, ale ufając swojemu szczęściu i mądrości koleżanki, do której zadzwonił po pomoc, zdecydował się pójść na całość i grać do końca.

Podczas ostatniego pytania Chang zadzwonił do korespondentki ESPN Miny Kimes – która odpowiedziała, że Benjamin Harrison jest prawdopodobnie pierwszym prezydentem USA, który wprowadził elektryczność do Białego Domu – i tak właśnie Chang udzielił ostatecznej, prawidłowej odpowiedzi.

W ciągu kilku sekund świętował każdy w studio.

„Zawsze chciałem komuś dać gigantyczny czek w telewizji” – mówił Alan Yang, scenarzysta i reżyser Milionerów, który wstawił na Twitterze zdjęcie Changa, Kimmela, czeku i siebie.

Chociaż duży czek do kamery jest prawdopodobnie tylko rekwizytem scenicznym, pieniądze, które reprezentuje, będą miały ogromny wpływ. Southern Smoke szacuje, że „szczęśliwa wygrana” Changa przyniesie korzyści około 500 potrzebującym pracownikom branży spożywczej.

Poniżej możecie zobaczyć ostanie pytanie na milion dolarów:

Twitter

Czytaj: Kraków: na terenie AGH powstało wyjątkowe osiedle dla jeży

johannesfloe.com – Art to remember