Zobacz co się dzieje, gdy każdej nocy zasypiasz z tuszem na rzęsach

0
567
views

Zawsze nam mówiono, że nie powinnyśmy tego robić, ale czy zastanawiałaś się kiedyś, co się stanie, gdy będziesz zasypiać z pomalowanymi rzęsami?

Czasami naprawdę się nie chce i po prostu nie zmywamy makijażu przed zaśnięciem, ale czy kiedykolwiek zastanawiałyście się, jaki wpływ może to mieć na nasze zdrowie?

Jeśli robisz to rzadko, raz na jakiś czas, najprawdopodobniej nie wyrządzi ci to wiele szkody. Jeśli robisz to często, lepiej sprawdź, co się dzieje, gdy co noc zasypiasz z pomalowanymi rzęsami tuszem.

Co się dzieje, gdy zasypiasz z pomalowanymi rzęsami?

50-letnia Australijka odwiedziła swoją lekarkę w lokalnym centrum medycznym. Pacjentka skarżyła się na wrażenie, jakby miała piasek pod powiekami. Doprowadziło to do przerażającego odkrycia, które wszyscy musimy poznać.

Okulistka Dana Robaei zrobiła zdjęcia, aby ostrzec każdą inną kobietę przed zasypianiem w makijażu. Muszę przyznać, że zdjęcia potrafią człowieka przestraszyć.

Kobieta poszła do lekarski, ponieważ miała chroniczne uczucie obcego ciała w obu oczach. Objawy sugerowały, że coś utkwiło w jej oczach. Jeśli kiedykolwiek miałaś podobne wrażenie, wiesz, jakie to okropne uczucie.

Po dokładniejszej obserwacji Robaei zobaczyła kilka ciemno zabarwionych konkrecji pod-spojówkowych. Niektóre z nich w rzeczywistości ulegały nawet erozji na powierzchni spojówki.

Kobieta przyznała się do zasypiania z tuszem na rzęsach przez ponad 25 lat. Przez tyle lat ani razu nie usunęła prawidłowo tuszu do rzęs ze swoich oczu.

Biopsja wykazała, że istnieje przewlekły naciek zapalny z obecnymi pigmentowanymi makrofagami, a zatem te czarne plamy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: I Ty możesz mieć zdrowe oczy, czyli w jaki sposób dbać o wzrok

Spójrz na poniższe przerażające zdjęcia:

Rogówka tej kobiety miała czarne plamki widoczne na powyższym obrazku.

Wywołuje to dyskomfort i jest czymś, co tylko pogorszy się, jeśli nie będzie leczone. Pacjentka, Theresa Lynch jeszcze chwila i byłaby niewidoma, zgodnie z raportem Dail Mail.

Te czarne opuchlizny zakotwiczone pod powiekami były naprawdę poważnym problemem. Lekarka zrobiła kolejne zdjęcia. Czy mogłabyś sobie wyobrazić, że to Twoja rzeczywistość?

Robaei powiedziała, że tak naprawdę nigdy czegoś takiego nie widziała i ostrzega, że wszystkie powinnyśmy podejmować właściwe procedury w celu wyeliminowania naszego tuszu do rzęs. Każda kobieta powinna dokładnie robić demakijaż przed snem.

To dobry przykład jednego z niespodziewanych zagrożeń związanych z naszymi przedmiotami codziennego użytku. Za każdym razem, gdy Theresa mrugała, te guzy pocierały powierzchnię jej oka.

Na szczęście udało się na czas pomóc pacjentce. Theresa została poddana 90-minutowemu zabiegowi w znieczuleniu podstawowym w celu wyeliminowania obrzęków. Jednakże po wszystkim na pamiątkę miała długotrwałe blizny na powiece i powierzchni rogówki.

Przerażające jest to, że niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy, jak bardzo niebezpieczne jest zasypianie w pełnym makijażu. Skóra w nocy powinna oddychać i się regenerować.

Jeśli nie zmywasz makijażu pod koniec dnia to takie rzeczy mogą przydarzyć się i Tobie. Tak się stanie, jeśli będziesz zasypiała z pomalowanymi rzęsami każdego wieczoru. Może się to zdarzyć każdej, która nie traktuje sytuacji poważnie.

Źródło i zdjęcia: woked.co

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij do 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl