Żubr, który posłusznie przechodzi przez przejście dla pieszych

0
516

Kanadyjski fotograf zrobił zabawne zdjęcie, na którym żubr zdaje się korzystać z przejścia dla pieszych zaprojektowanego specjalnie dla ich bezpieczeństwa.

Tim Osborne, fotograf przyrody z St. Albert, postanowił wybrać się na przejażdżkę do Parku Narodowego Elk Island w pobliżu miasta Edmonton, opisanego w Internecie jako „ważna ostoja dla żubrów, łosi i ponad 250 gatunków ptaków”.

„Dotarłem tam wcześnie, aby skorzystać ze wschodu słońca” – mówi Osborne. „To był dość spokojny poranek w parku, ale udało mi się znaleźć parę żubrów tuż przy drodze.

„Po zrobieniu kilku zdjęć, jeden żubr ruszył w stronę drogi i od razu dostrzegłem możliwość uchwycenia go blisko znaku przejścia dla żubrów w kadrze.

„Zrobiłem kilka ujęć, zanim żubr zdążył przejść na drugą stronę”.

Czytaj: Po raz pierwszy od 1877 r. bizony zostały wypuszczone na nowe terytorium Parku Narodowego Badlands

„Moje ustawienia w aparacie nie były ustawione pod żubra w ruchu, ponieważ były ustawione do ujęć, które robiłem, gdy żubr siedział nieruchomo w trawie, ale cieszę się, że udało mi się uchwycić tę scenę. Przy wszystkich wyzwaniach, z którymi ostatnio ludzie musieli się zmierzyć, miło było móc udostępnić to ujęcie, aby trochę się pośmiać”.

Osborne, który dopiero od kilku lat zaczął zarabiać na swoich zdjęciach, powiedział, że zazwyczaj stara się wykluczyć drogi i znaki ze swoich zdjęć dzikiej przyrody, ale to połączenie było zbyt zabawne, by je zignorować. Zaśmiał się ze szczęścia i szybko zrobił zdjęcie, bo przeprawa nie trwała długo. Mężczyzna był w stanie zrobić kilka szybkich zdjęć.

Osborne jest wdzięczny za „wyjście na łono natury i robienie zdjęć, ponieważ jest to wspaniałą ucieczką od wyzwań, z którymi borykamy się obecnie”.

Czytaj: We Wrocławiu choinka rozbłysła „Światełkami nadziei”

„Miło widzieć, że personel Parks Canada z powodzeniem wyszkolił żubry w korzystaniu z oznaczonych przejść!” Tim Osborne zażartował w opublikowanym w niedzielę tweecie.

Osborne informuje, że jako fotograf przyrody dba o bezpieczeństwo.

„Mam długi teleobiektyw; Na pewno nie bawię się, jeśli chodzi o coś takiego jak żubr ”- mówi. „Wydają się dość oswojeni, ale nie chciałbym stanąć po ich złej stronie”.

Bezpieczna odległość do fotografowania żubrów to 25 metrów.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org