Zużytą torebkę herbaty włóż do lodówki i zobacz, co się stanie nazajutrz. Świetny trik!

0
1019

Słyszeliście o tym, że zamiast wyrzucić do śmieci zużytą torebkę herbaty, to lepiej włożyć ją do lodówki? Ten świetny trik polecam zapamiętać każdej Pani Domu.

Zużyta torebka po herbacie włożona do lodówki ułatwi życie niejednej kobiecie. O co dokładnie chodzi? Już wyjaśniam.

W triku tym wykorzystujemy właściwości herbaty. Zużyta torebka po herbacie jest znakomitym pochłaniaczem brzydkich zapachów, wilgoci i działa przeciwbakteryjnie. To idealny sposób, aby pozbyć się z lodówki nieprzyjemnego zapachu czosnku, cebuli czy przechowywanych w niej potraw oraz wilgoci, która często jest w szufladach na warzywach i przyczynia się do rozwoju pleśni i tego, że warzywa szybciej stają się miękkie i do wyrzucenia.

Wystarczy zużytą torebkę herbaty (kilka torebek też może być) umieścić na spodku i włożyć do lodówki – zapachy i wilgoć w bardzo szybkim czasie zostaną wchłonięte. Najpóźniej po dwóch dniach poczujesz różnicę.

Warto także przed włożeniem torebki przejrzeć zawartość lodówki. Sprawdź, czy nie masz czegoś nadpsutego, a jeżeli coś bardzo intensywnie pachnie, schowaj to do szczelnego pojemnika. Warto taki przegląd lodówki zrobić raz w tygodniu, np. w poniedziałek, albo sobotę.

Warto także nabyć nawyk regularnego mycia lodówki. Wystarczy do tego ocet zmieszany w równych proporcjach z wodą. Nie jestem zwolenniczką używania jakichkolwiek płynów. W końcu zawsze to chemia, a my w lodówce przechowujemy jedzenie. Umyta lodówkę warto na koniec przetrzeć samym octem i wytrzeć do sucha – wtedy zapobiegniesz rozwojowi pleśni.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mądre przysłowia z całego świata – f7dobry.com

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7city.pl